|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Детски песнички

image
/11


 

 

Летото е најубавото

годишно време.

Тоа секој од нас

добро го знае...

Но и тоа си има една

лоша мана,

многу кратко за нас

децата трае!

 

Сал што ќе не собере

за играње

крај убавите песочни

плажи,

среде игра ќе не прекине

велејќи:

Пу, пу, доста беше,

не важи!

 

Сите во училиште,

септември ве вика

мене ми истекоа дните...

во битка за нови знаења

ѕвончето ве вика сите!

 

 

Заборавен дедо
Ах дедо, дедо...
5
Училишно ѕвонче
Детско катче
5
Кога дедо одел на училиште
Волшебни приказни
4
Детско лето
Детски песнички
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Slabeenje
vanessa30

Site posle bremenosts sme kacile kilogrami, nekoi poveke, nekoi pomalku. Osven dietite za namaluvanje na kilogramite, potrebno e i fizicka aktivnost odnodno vezbanje. Zatoa prasuvam spored vas sto e poefikasno:

aerobik (49%)

fitnes (15%)

yoga (8%)

ili nesto drugo (28%)


Број на сите гласови: 168

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!