|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Поздрав до летото

Детско катче, 18.6.2012
Со песна и игра летото да го поздравиме

image
/11


 

Поздрав до летото

 

Јуни секогаш ни е гостин драг.

Еве сега ни пристигна пак!

Тој од нас никогаш ништо не проси,

а што ќе му побараме - од срце ни носи.

 

Мај што ќе засади и ќе посее,

јуни ќе го обере и ожнее...

Тоа го прави секое лето.

И затоа е најсакан месец на светот.

 

Зар не ти е убаво и тебе, кажи

кога со јуни шеташ по песочните плажи?

Или кога летуваш некаде во планина?

Можеш ли да ја опишеш таа убавина?

 

И не треба да се чудиш,

или нешто да те буни.

Зашто и летото почнува во јуни.

 

Затоа, ајде вака да направиме:

Со песна и игра летото да го поздравиме.

 

Додека ни е гостин, додека трае

секој од нас - каде и да е

да биде весел, да игра, да се смее.

Како јунското сонце нас што не грее!

Идеи за украсување на велигденски јајца
Велигден се приближува и овој пат сте одлучиле да пробате некоја нова техника за декорација на јајца, со која ќе ги импр...
3
Детско лето
Детски песнички
3
Малите рачиња играат и плескаат
Детско катче
2
Слатки слатки песнички
Песни за најмалите
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

/
Jana9

Dali mazot treba da go ima posledniot zbor vo semejstvoto?

Da (0%)

Ne (100%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!