|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Испратете ја вашата приказна од породување

Редакција Рингераја, 7.2.2022
Ве повикуваме да се вклучите и да ја разубавите Рингераја со вистински приказни - со Вашите приказни од породувањето. Споделете го моментот во кој ЈАС се претвори во НИЕ и дајте и душа на Рингераја, како што до сега и правевте

image
/11


Веќе 11 години на Рингераја функционира рубриката Породилни приказни. Целта на оваа рубрика е да го приближи моментот на породување до мајките кои чекаат да се породат и да им овозможи на мајките кои се породиле, своите најубави чувства да ги споделат со Рингераја пријателките.

Своите породилни приказни може да ги испраќате на е-адресата: barbara.sinadinoska@danu.biz

При испраќањeто на Вашата породилна приказна вклучете ги и следните податоци: 

Вашиот ник на Рингераја/вашето име, датумот на породување и типот на породување (со царски рез, природно породување). Убаво би било доколку би споделиле со нас и некои слики од малото ангелче и/или Вас. 

Ве молиме содржината на породилната приказна испратете ја во кирилица.

 

Ве повикуваме да се вклучите и да ја разубавите Рингераја со вистински приказни - со Вашите приказни од породувањето. Споделете го моментот во кој ЈАС се претвори во НИЕ и дајте и душа на Рингераја, како што до сега и правевте.

 

Породилните приказни кои до сега се пристигнати и објавени на Рингераја може да ги прочитате на следните линкови:

 

Надица: Мојата породилна приказна

Тања: Мојата породилната приказна

AnnaMolly: Мојата породилната приказна

dandes: Мојата породилната приказна

Bibijana: Мојата породилна приказна

Mammy: Мојата породилна приказна

misticia: Мојата породилна приказна

lale: Мојата породилна приказна

Ели: Мојата породилна приказна

jovanka: Мојата породилна приказна

Викса: Мојата породилна приказна

Martins mom: Мојата породилна приказна

vanessa p: Мојата породилна приказна

cecka: Мојата породилна приказна

elenamarjant: Мојата породилна приказна

MamaOhrid: Мојата породилна приказна

lukas: Мојата породилна приказна

EciPeci: Мојата породилна приказна

denim: Мојата породилна приказна

Pepelaska###: Мојата породилна приказна

aneane: Мојата породилна приказна

big_mama817: Мојата породилна приказна

kkkk: Мојата породилна приказна

gvenda: Мојата породилна приказна

simonamone: Мојата породилна приказна

veki76: Мојата породилна приказна

Maca25: Мојата породилна приказна

Алекма: Мојата породилна приказна

ananikol: Мојата породилна приказна

Anushka: Мојата породилна приказна

мичо: Мојата породилна приказна

 ЈЈанушка: Мојата породилна приказна  

Palce: Мојата породилна приказна

 kikicka: Мојата породилна приказна

petra27: Мојата породилна приказна

gjurgjica9: Мојата породилна приказна

penelopa: Мојата породилна приказна

Snowhite: Мојата породилна приказна

strelec 8: Мојата породилна приказна

Bebence te cekame: Мојата породилна приказна

Bebushkaa: Мојата породилна приказна

Anabanana: Мојата породилна приказна

skorpijana: Мојата породилна приказна

марко: Мојата породилна приказна

Amica: Мојата породилна приказна

podarok: Мојата породилна приказна

tnade: Мојата породилна приказна

Enaaa: Мојата породилна приказна

dragana gage: Мојата породилна приказна

ikki: Мојата породилна приказна

Igracka26: Мојата породилна приказна

srcence25: Мојата породилна приказна

omorfo89: Мојата породилна приказна

2mama: Мојата породилна приказна

Teoecar: Мојата породилна приказна

 

И многу други...

Ве очекуваме.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Дали е нормално крварењето за време на бре...
Глетката на крв никогаш не е добредојдена кога сте бремени. Факт е дека крварењето во бременоста е доста честа појава, о...
6
Видео од царски рез кое го заобиколи светот!
Денес, царскиот рез е многу чест. Сепак, малкумина знаат како навистина изгледа, а сега можете да го видите тоа
5
Бременост 10-та недела
Време е за прва 4Д фотографија на Вашето бебе
4
Жолт исцедок за време на бременоста? Што д...
Иако бременоста е исполнета со радости и убавина, таа е исполнета и со некои нови, па дури и непријатни ситуации.Еде...
4
Анкета

Koj e polot na vaset_o prvo dete?
Jana9

Koj e polot na vaset_o prvo dete?

Zensko (50%)

Masko (50%)


Број на сите гласови: 10

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!