|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Есенски пијалок за силен имунитет

Редакција Рингераја, 26.9.2018
Променливото време сe повеќе не потсетува дека е време да почнеме да го зајакнуваме имунолошкиот систем
Клучни зборови:

image
/11


Споделуваме еден рецепт за пијалок, која ќе ви помогне да го подготвите вашето тело за есен и зима и кој може да се пие во време на настинки и грип. Состојките во него се поврзани како едни од најмоќните имуностимуланси.

 

Ќе ви биде потребно:
1,5 литри вода
1 лимон
4-5 лажици мед
4 пупки каранфилче
мала количина рендан корен од ѓумбир
3 стапчиња цимет

Начин на приготвување:
Во тенџере ставете ги сите состојки без медот и лимоните. Откако пијалок ќе  почне да врие, оставете да врие 5 минути. Ако пени, отстраните ја пената со лажица. Конечно засладете со мед и додадете сок ??од лимон. Пијте од елексирот секој ден.

Најубави мисли за бебињата
Најубавите, некогаш кажани, мисли за бебињата. Ќе Ве разнежнат...
6
Научете го детето да заспие само
Овој план се базира на методот кој го развил Др. Ричард Фербер во својот центар за нарушувања во спиењето, во Детската б...
5
Толкување на резултатите од крвните анализи
Да се обидеме сами да ги протолкуваме резултатите од крвните анализи
5
Авантурата наречена "Бебе"
Првата година со бебето е како патување со возот на ужасот - летала кон небесата од радост, но и нуркање кон бездна. Цел...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Na godisen odmor so sveki?
Malecka23

Sto bi napravile koga ke se org so vasiot maz i dete konecno da otidete na odmor zaedno i no sveki saka da ide so vas pod igovor da vi "pomogne"?

Da,bi mi bila od korist da go pocuva deteto (37%)

Ne,sakam da se odmoram (56%)

ne znam zavisi maz mi kako ke odluci (7%)


Број на сите гласови: 114

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!