|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Дали децата ви го уништуваат сексуалниот живот?

Редакција Рингераја, 21.3.2021
Секој пар го доживува ова по одредено време - период на суша. После работа од 8-16 часот, деца, дом и сите други обврски, партнерите едвај чекаат да паднат во кревет и да фатат некој час сон

image
/11


 

 

Но, точно колку долго можат да траат родителите без секс? Истражувањето покажа дека 32 проценти од мајките немале секс со години. Не можеме да не се прашуваме зошто?
Одговорот обично лежи во децата, односно грижата за нив.
Мажите поминуваат седум проценти од слободното време да се грижат за деца, додека жените трошат двојно повеќе. Ако побарате помош од вашиот сопруг, тоа може само да се влоши.
Според истражувањето, мажите се соочуваат со пад на тестостеронот за 34 проценти кога децата се таму, а ако поминат повеќе од три часа со нив, тестостеронот паѓа уште 20 проценти. Кога нивото на тестостерон паѓа, мажите не се расположени за секс? како да се реши овој проблем? Само вработи сопруг. Мажите прават многу помалку домашни работи и додека работите и се грижите за децата, едноставно немате време за домашни работи, а камоли за секс после тоа.
ако да, ако не може многу да се грижи за децата, оставете го барем со правосмукалка, оди на шопинг, готви вечера, нека ви помогне барем на некој начин.

Но, точно колку долго можат да издржат родителите без секс? Истражувањето покажа дека 32 проценти од мајките немале секс со години. Не можеме да не се прашуваме зошто?

Одговорот обично лежи во децата, односно грижата за нив. Мажите поминуваат седум проценти од слободното време да се грижат за деца, додека жените трошат двојно повеќе. Ако побарате помош од вашиот сопруг, тоа може само да се влоши.

Според истражувањето, мажите се соочуваат со пад на тестостеронот за 34 проценти кога децата се тука, а ако поминат повеќе од три часа со нив, тестостеронот паѓа уште 20 проценти. Кога нивото на тестостерон паѓа, мажите не се расположени за секс.

 

Како да се реши овој проблем?

Дајте му некои обврски на сопругот. Мажите прават многу помалку домашни работи и додека работите и се грижите за децата, едноставно немате време за домашни работи, а камоли за секс после тоа. Ако е така, ако не може многу да се грижи за децата, оставете го барем да помине со правосмукалка, да оди на шопинг, да готви вечера, нека ви помогне барем на некој начин.

 

 

 

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Лек од две состојки за цисти и миоми
Неверојатна мешавина составена од само две состојки, но таа е исклучително ефикасна во борбата против многу различни здр...
3
Костими за капење за трудници
Долгото топло лето е зад аголот, а тоа Ви дава изговор да одите на плажа и да го покажете Вашето стомаче во еден од овие...
3
Хурем: Дури сега знам што е љубов и среќа
Кога наутро ќе се разбудам си велам себеси: “Боже, јас сум мајка!” Прекрасно е да се биде мајка, но тоа мене ми е толку ...
3
Седум причини зошто жените треба да пијат ...
Умереното пиење алкохол позитивно влијае на здравјето. Некои нови студии покажаа дека пивото, а посебно темното, благотв...
3
Анкета

Искажување љубов
blond

Колку често кажувате на вашите деца дека ги сакате?

Неколку пати дневно (95%)

Еднаш неделно (3%)

Многу ретко (2%)


Број на сите гласови: 163

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!