|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Cryo Save известување

Cryo Save, Bi-MEK, 26.7.2010
Драги наши родители – членови на Cryo Save семејството,
Клучни зборови:

image
/11


Поголемиот дел од Вас, веќе ги направи своите први родителски чекори, започнавте да уживате во својата нова улога на родители и секојдневно се радувате на своите најмали и најмили.
И сигурно веќе сте почнале да ги полните семејните албуми со бројни фотографии од првите денови и првите насмевки на своите малечки.

Cryo-Save семејството во Македонија e навистина големо, а се проширува секој ден и нам ќе ни биде многу мило кога би можеле да направиме еден голем заеднички семеен Cryo-Save албум, колаж на фотографии на сите Cryo-Save бебиња во Македонија, кој во вид на голем врамен постер би ги облагородувал нашите канцеларии во Би-МЕК. 
Вашите омилени фотографии во неограничен број можете да ни ги испраќате по пошта на ул. Димитрије Туцовиќ бр.22, 1000 Скопје или на mail marketing@bimek.com.mk

Со нетпрение ги очекуваме Вашите фотографии! Благодарност за сите што досега ни пратија одлични фотки од Вашите најмили. На крајот на оваа година ќе избереме 12 најитересни фотографии што ќе бидат дел од новогодишниот Cryo Save календар 2011.

*Cryo–Save се обврзува дека сите фотографии ќе бидат употребени исклучиво за овие цели и нема да бидат објавувани на друго место или употребени за други намени.

Стенете наш пријател на Facebook, доколку сте корисници на социјалната мрежа. Можете да не најдете на следниот линк:

За дополнителни информации можете слободно да не контактирате на тел/факс 02 3296 990, маил marketing@bimek.com.mk, лице за контакт Катеринa Пановска, ПР и маркетинг во Би-МЕК.

Искрено Ваш, тимот на Cryo–Save во Македонија.

 

Рингераја партнер за рубриката матични клетки е Би-МЕК, ексклузивен преставник на Cryo Save. Cryo-Save е водечка европска банка за матични клетки. Cryo-Save гарантира највисок квалитет на услуга во поглед на транспорт, подготовка и сигурност на матични клетки од папочна врвца на Вашето дете.

Со Cryo-Save имате можност да одберете помеѓу две различни услуги за зачувување на матичните клетки од Вашето дете:  

  1. CryoCord: чување на матични клетки само од крвта на папочната врвца
  2. CryoCord+: чување на матични клетки од крвта и од ѕидот на папочната врвца

Доколку сакате да знаете повеќе за криопрезервацијата на матичните клетки и Cryo-Save како Ваш потенцијален сервис провајдер, Ве молиме Вашите контакт информации, име, презиме, емаил и поштенска адреса да ни ги пратите на емаил mk@cryo-save.com или cryo-save@bimek.com.mk . Информативниот пакет ќе Ви биде доставен на посочената адреса.

Доклку сакате да прочитате повеќе за Cryo Save и Би-МЕК на интернет, тоа може да го направите на Рингераја, или на веб страницата на Би-МЕК и Cryo Save.
Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
5
Бременост по недели
Сакате да дознаете што се случува со вашето тело, како бебето се развива и расте, како и што се врти низ главата на идни...
4
Мистерија на плодовата вода
Кои фази на развој на плодот и плодовата вода постојат и како треба да реагирате во одредени ситуации, дознајте од мини ...
4
Тежината на трудницата по неколку недели о...
Колку е препорачливо да се здебелите во бременоста и зошто килограмите така нагло се зголемуваат?
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Kozmetika
AnMari

Dali mlekoto za telo sozdava otrovi koi vleguvaat vo majchinoto mleko?

Da (0%)

Ne (100%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!