|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Болничкото мени на Северина

Редакција Рингераја, 8.2.2012
“Едноставна е, уредна, фина и љубезна. Ни подели ЦД-а и автограми. Пред неколку дена ја разгледа и кадата за породување” – рекоа од болницата

image
/11


 

Севе во болницата ја разгледа кадата за породување во вода,иако такво породување сеуште не е во функција. Нејзиниот вереник Милан мора да помине обука ако сака да биде со својата драга додека се породува. Покрај овие, имаме и нови детали...
“Едноставна е, уредна, фина и љубезна. Ни подели ЦД-а и автограми. Пред неколку дена ја разгледа и кадата за породување” – рекоа од болницата, пренесува хрватскиот портал 24 часа.
Вереникот Милан Поповиќ и мајката на Северина , Ана, можат да дојдат во било кој период од денот, без оглед на времето за посета. Вереникот  и носи козметика, а мајка и ' готвена храна.
Во собата има телевизор, телефон и туш – када со држач, за да не се лизне. Собите во гинеколошкото одделение се чистат два пати на ден.
Го откриваме болничкото мени на Северина:

Појадок:
Леб со топено сирење, мармалад, сирење и путер.

Ручек:
Супа, зеленчук, готвено месо, салата и компот

Вечера:
Зеленчук, готвено месо, јогурт, гриз, јаболка, чај кој може да го пие преку целиот ден.

Дали треба да се плашите од породувањето?
Многу често, очекувањето на новиот живот е заслепeно од стравот на идните мајки. Стравот од раѓање е особено карактерист...
6
Секоја инфекција во бременоста е опасна!
Гинеколошките инфекции се најопасни во текот на бременоста, затоа понекогаш е неопходна и употреба на антибиотици. Терап...
4
Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
3
SPIRULINA PACIFICA – суперхрана за трудниц...
Spirulina Pacifica е извонредна комбинација на бета-каротен, хлорофил, витамини на Б комплексот, комплетни протеини, гам...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

maski iminja
lady_mkd

ime za tvoeto novorodence ako e masko??

zlatko (11%)

blaze (0%)

ivan (34%)

jovan (39%)

mitko (0%)

pepi (15%)


Број на сите гласови: 61

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!