|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Две третини од мајките би биле посамоуверени и би се чувствувале поудобно во врска со доењето на јавно место ако тоа се сметаше за „нормално“*Ајде да ги поддржиме и охрабриме родителите да ги дојат своите бебиња секогаш, секаде

image

Доењето честопати е предизвик, особено на почетокот, може да биде многу болно, неописливо тешко и бескрајно долго во ноќите, но сепак тоа е најдоброто искуство што некогаш сум го доживеала, заедно со мајчинството

image

Научниците откриле дека мајката произведува млеко со различен состав, зависно од полот на детето. Мајчиното млеко претставува оптимална храна за различните развојни потреби на детето

ИСХРАНА

Доење – благодет за мајката и бебето

Автор: Редакција Рингераја | 4.8.2014
image

Од 1. до 7. август е Светската недела на доењето во која се укажува на важноста на доењето, како за бебето така и за мајката

ФОТОГРАФИИ

Фото: Манекенка дои на работно место

Автор: Редакција Рингераја | 4.8.2013
image

Холандскиот супермодел Doutzen Kroes ја дои ќерката пред модната ревија

image

Отсекогаш е познато дека мајчиното млеко е најдобра храна за бебето. Но денес се знае дека тоа е живо, динамично и дека неговиот состав се прилагодува на потребите и возраста на детето

image

Светската здравствена организација препорачува задолжително доење на бебињата со мајчино млеко во текот на првите шест месеци од животот, за здрав раст и правилен развој на децата

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Бременост и сопруг/сопруга.
пеперутка16

Дали вашиот сопруг/сопруга знае во која недела сте бремени?