|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Најчести компликации на оперативниот зафат се инфекции, губење на крв, тешко зараснување на рани и зголемена интраоперативна и постоперативна опасност од тромбоза. Кај бебињата се поврзува со можност за астма, алергија и воспаленија на цревата

ПОРОДУВАЊЕ

Вагинално породување по царски рез

Автор: Редакција Рингераја | 19.11.2012
image

Во минатото се сметаше дека жената, по породувањето со царски рез, нема друга опција освен повторно да роди на ист начин и тоа најмногу два до три пати. Денес многу од тоа се промени...

image

Пејачката Северина Вучкович, која во понеделникот е примена во сплитската болница заради помали компликации во бременоста, се чувствува добро но нема наскоро да биде пуштена дома

image

Мега популарната хрватска пејачка Северина која го очекува своето прво дете, вчера била однесена на клиниката за гинекологија во Сплит, поради компликации во бременоста.

АБОРТУС И ЗАГУБА НА ДЕТЕТО

Опасности од абортусот

Автор: Редакција Рингераја | 18.8.2011
image

Кои се можните компликации по абортусот?

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Dali?
Jana9

Dali prvoto dete vi e devojce?

Da (0%)

Ne (100%)


Број на сите гласови: 1

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!