|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ИСХРАНА

Риба во исхраната на новороденчиња

Автор: Редакција Рингераја | 14.10.2019
image

Рибата, како и месото ги ставаме во групата на намирници кои се главен извор на протеини. Исто така е добар извор на витамини Б3, Б6, Б12, рибофлавин, фолна киселина, како и минерали како што се јод, селен, калиум и железо

ДЕТСКО МЕНИ

Попај плескавица

Автор: Редакција Рингераја | 15.8.2018
image

За некои родители зеленчукот и неговата употреба во менито на детето е непресушен извор на фрустрации. Кога децата не сакаат да јадат ништо зелено, жолто или црвено, замаскирајте го!

ДЕТСКО МЕНИ

Направете ги популарните Jammie Dodgers колачи

Автор: Редакција Рингераја | 10.8.2018
image

Направете забава со децата подготвувајќи насмеани и весели колачиња со џем. Здравооо! Ураааа!

ДЕТСКО МЕНИ

Топчиња од мелено говедско месо

Автор: Редакција Рингераја | 9.8.2018
image

Говедското месо е навистина добар извор на протеини, железо и цинк, кои се основни хранливи материи за малите деца. Железото помага да се спречи анемија која може да влијае на детските нивоа на енергија и концентрација

ДЕТСКО МЕНИ

Колачиња "Фиџет спинер"

Автор: Редакција Рингераја | 8.8.2018
image

Направете, завртете и јадете

ИСХРАНА

Печурки во детското мени

Автор: Редакција Рингераја | 2.2.2012
image

Заради својот специфичен состав и интересниот вкус, печурките се многу ценет зеленчук. Во исхраната на децата најчесто се користат шампињони.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Женско име:
SamovilceK.M

Подобро женско име:

Антониа (53%)

Валерија (47%)


Број на сите гласови: 297

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!