|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
За некои родители зеленчукот и неговата употреба во менито на детето е непресушен извор на фрустрации. Кога децата не сакаат да јадат ништо зелено, жолто или црвено, замаскирајте го!

image
/11


Потребни состојки

- 500 гр. говедско месо

- 1 парче леб ситно издробено

- 2 лажици млеко

- 1 мала главица кромид

- 15 гр. путер

- 150 гр. спанаќ

- 1/2 лажиче сол

- бибер по вкус


За сервирање

Лепиња


Начин на подготовка

Во помал сад ситно издробете го лебот и натопете го со млеко. Промешајте добро да се добие изедначена смеса.

Кромидот ситно исечкајте го и ставете го во тава на оган, со путер додека не омекне. Оставете го да се излади.

Во подлабок сад ставете го натопениот леб, кромидот и останатите состојки. Измешајте со раце.

Од добиената маса направете плескавици.

Испржете ги во тава и сервирајте со лепиња.


Наздравје!

Итар Пејо, попот и алвата
Македонски народни приказни
6
Права и обврски на детето
На сите деца, без исклучок треба да им припаѓаат овие права, без разлика или дискриминација заснована на раса, боја на к...
4
Што треба да знаете за третиот крајник?
Родителите се обично загрижени поради честите воспаленија на третиот крајник кај своите деца. Често тие се во дилема око...
4
Итар Пејо и стариот арамија
Македонски народни приказни
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

педијатар на форумот
biljanaM

дали сте за педијатар на форумов на кој ќе му поставуваме прашања поврзани со здравјето на нашите малечки?

да (93%)

не (0%)

и така и така (0%)

ќе си го прашам матичниот лекар,се што ме интересира (0%)

повеќе сум за (0%)

повеќе сум не (7%)


Број на сите гласови: 14

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!