|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ПРЕВЕНТИВА

Зошто многу деца се болни?

Автор: Редакција Рингераја | 11.12.2012
image

Што се случува, од каде толку инфекции? Во градинките и училиштата скоро една третина од децата се на боледување. Едни кашлаат со недели, други повраќаат и имаат дијареја. Малку ќе оздрават па “Јово на ново”. Кога бевме ние мали не беше вака...

image

Во последно време на Facebook кружат пораки и фотографии за тешко болни и повредени деца, на кои им треба скапа медицинска помош. Под услов да ја поставите содржината на својот ѕид, Facebook нaводно плаќал 3 центи, што се покажа како голема измама!

ИДЕИ ЗА ИГРА

Ќелава Барби за болните деца

Автор: Редакција Рингераја | 14.1.2012
image

Барби беше астронаут, архитект, рели возач и спикер, а сега на интернет е покрената иницијатива да се направи ќелава Барби кукла како поддршка за децата заболени од рак, пренесуваат агенциите.

image

Потребно е само желба и малку време за да се предизвика детска насмевка. Ова го научија учениците од основното училиште „ Кирил и Методиј“, кои заедно со своите родители се вкучија во акцијата „Прегратка на дар“, организирана од Рингераја.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Ime
danifani

Koe ime e poubavo?

Maksim (44%)

Darijan (56%)


Број на сите гласови: 265

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!