|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Зошто не треба да го игнорирате плачот на бебето?

Автор: Редакција Рингераја | 29.4.2020
image

Внимателно влеговме во просторијата полна со креветчиња. Имаше околу 20 креветчиња и во секое имаше дете на возраст од неколку месеци до една или две години. Забележавме дека тука нешто не е во ред. Просторијата беше неверојатно мирна и тивка

Приказна за Мајмире, која ќе ве расплаче

Автор: Редакција Рингераја | 28.6.2018
image

Мајмире Исмаил имала пет деца, но само едно и преживеало. Згрижила девојче кое имало сплескана главичка, искривени нозе и не можело да оди

Татко посвои четири деца со посебни потреби

Автор: Редакција Рингераја | 19.10.2017
image

33-годишен самохран татко од Јоркшир посвои четири деца со посебни потреби. Бен Карпентер од Јоркшир, кој многу брзо беше наречен „супертатко“ и „светец“ почна да посвојува пред 10 години, станувајќи еден од најмладите хомосексуалци да посвои дете

Подобро сиромашна, отколку Кардашијан

Автор: Редакција Рингераја | 21.11.2014
image

Живот со Кардашијан? Подобро ќе живеам во сиромаштија во Тајланд! 13-годишно девојче, кое Ким очајно сакаше да го посвои, рече НЕ

Џорџ и Амал Клуни ќе станат родители?

Автор: Редакција Рингераја | 18.11.2014
image

Дали Џорџ Клуни и Амал Клуни се подготвени да бидат родители?

Фото: Најубавите моменти од посвојување низ светот

Автор: Редакција Рингераја | 13.11.2014
image

На родителството му е потребна љубов, не ДНК и тие кои станале родители преку посвојување, го знаат тоа. Бидејќи ноември е месец на посвојување, време е да споделиме позитивни приказни и да ја подигнеме свеста за посвојувањето

image

Значи, ти не си нејзината вистинска мајка?

Анџелина Џоли е најблиска со посвоениот син

Автор: Редакција Рингераја | 2.6.2014
image

Сите би помислиле дека по слични ќе ми бидат децата кои сама ги родив, но не е така. Најсличен ми е Медокс, така што мислам дека генетиката нема преголемо влијание на карактерот, изјави глумицата

Посвоиле тројка, па добиле близнаци

Автор: Редакција Рингераја | 27.2.2014
image

Двојка од Оклахома добила пет деца во рок од девет месеци. Откако посвоиле тројка, мајката забременила со близнаци

Поштенско сандаче за оставени бебиња

Автор: Редакција Рингераја | 8.2.2014
image

Не би убивајте и не ги оставајте децата по контејнери...дајте ми ги мене! Свештеникот Ли Џонг од Сеул направи "поштенско сандаче" во кое може да се оставаат децата, од кои родителите решиле да се откажат

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?