|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Посвоиле тројка, па добиле близнаци

Редакција Рингераја, 27.2.2014
Двојка од Оклахома добила пет деца во рок од девет месеци. Откако посвоиле тројка, мајката забременила со близнаци

/11


 

 

Сара и Енди одлучиле да постојат откако биле известени дека ИВФ третманот ќе ги чини 60000 $, откако неколку години се бореле со неплодност.

Откако преминале преку надежта за добивање на сопствено дете, тие случајно стапиле во контакт со бремена жена, чие бебе требало да се посвои.

Но се случил неверојатен пресврт. Сара, придружувајќи ја мајката чие бебе требало да го посвои на ултразвук, открила дека не едно, туку три бебиња се на пат.

Оваа вест била фантастична за Сара и Енди, бидејќи со тоа не би требало повторно да поминуваат низ постапка за посвојување на други деца.

Бебињата Joel, Hannah и Elizabeth биле родени предвреме, здрави, прави и силни.

 

1

 

Тие се уште биле на интензивна нега, кога Сара и Енди го добиле најголемото изненадување во животот! Сара била бремена.

На првиот ултразвучен преглед се утврдило дека таа носи близнаци.

Енди изјавува: “Навистина бевме пресреќни. Дали не фаќаше паника? Да, по малку! Но бевме многу, многу среќни.”

 

2

 

Кога тројката имала 8 месеци, се родиле Abigail и Andrew.

Енди и Сара се сигурни дека никогаш немало да добијат свои деца, ако не ги посвоеле трите близначиња. Кога конечно се ослободиле од стресот, Сара забременила.

 

3

 

И додека тие воопшто не спијат и не можат  да седнат, семејството и пријателите им помагаат во одгледувањето на нивните 5 бебиња.

Од локалната црква добивале домашно зготвени оброци и еднократни пелени како донација, бидејќи трошеле околу триста пелени неделно.

Енди вели – Ние сме многу, многу благословени.

 

3

 

Најдобар секс за забременување
За да се забремени мора да се поклопат повеќе работи, но во секој случај најважно од се е соодветното време. Како можеме...
4
Може ли да се забремени за време на менстр...
Можеби некои ќе се зачудат, но ова прашање “Може ли да се забремении за време на менструација?” е многу често поставуван...
3
Приказната на Вишња Томиќ
Рингераја.ба за мене е како мое семејство, мој дом каде секогаш можам да влезам, во кој сите се добредојдени. Место каде...
2
Интраутерина инсеминација
Интраутерината инсеминација е постапка при која спермата се промива, концентрира и директно се вбризгува во матката на ж...
2


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

da li bi se otkazale
zelba

od svoeto rodeno dete da resi da sklopi prak so nekoj od druga Nacionalnost/Religija , kako bi se odnesuvale??? P.S mozete i da komentirate toa uste podobro ke mi dojde :(

da , ne bi mozela da podnesam (16%)

ne, ako se srekni , ne e moj zivot (75%)

ili pak nesto treto i sto (8%)


Број на сите гласови: 73

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!