|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Видео: Девојчето кое преживеа абортус

Автор: Редакција Рингераја | 5.9.2013
image

Неодамна, неверојатна случка се случила во Украина: плодот преживеал по извршениот абортус. Девојчето преживеало клиничка смрт и две години поминало на инфективно одделение, вегетирајќи. Тогаш ја нашле благочестиви луѓе, кои ја посвоиле

image

Претставенa првата брачна двојка згрижувачи во СОС Детско село.

Доење на посвоено бебе?!

Автор: Редакција Рингераја | 9.6.2011
image

Во постапка сум на посвојување на новороденче и сакам да го дојам кога ќе го донесам дома. Што ќе ми кажете за предизвиканата лактација? Можам ли да произведувам млеко иако не сум била бремена? Одговара: Jay L. Hoecker,M.D.

Крик на Европа, за приказна со среќен крај!

Автор: Редакција Рингераја | 25.8.2010
image

Крајот на приказната мора да заврши среќно, за да навистина биде крај!

МИНУТА ОД ВАШЕТО ВРЕМЕ ЗА ВЕЧНА ЉУБОВ

Автор: Редакција Рингераја | 28.7.2010
image

Драги корисници на Рингераја.мк, Рингераја.ба, Рингераја.рс, Рингераја.хр, Рингараја.нет, Miobambino.it, луѓе со добра волја...

СТРАНА 2 ОД 2


Анкета

/
Jana9

Dali so vasiot partner odite vo teatar?

Da (67%)

Ne (33%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!