|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Како да одберете креветче за бебето?

Автор: Редакција Рингераја | 4.12.2021
image

Никогаш не би помислиле дека распоредот на летвите е важен, а каков душек е најдобар?Погледнете што треба да барате кога купувате креветче за бебе

Не покривајте ја количката со пелена

Автор: Редакција Рингераја | 15.7.2021
image

Покривањето на количката со пелена е нешто што треба да го избегнувате, особено во летниот период

image

Затоа што за моето бебе го бирам само најдоброто!

Изберете безбедна и удобна опрема за бебе

Автор: Андреј Компани | 15.7.2020
image

Една од најважните работи кои треба да ги направите во текот на бременоста е купувањето на опрема за бебето. Секоја трудница или мајка сака да најде се' на едно место, да биде квалитетно, безбедно и притоа со пристапни цени

Годишна залиха на пелени за бебињата

Автор: Виолета пелени | 2.1.2019
image

Децата се иднината во секое општество и треба да се радуваме на секој нов живот што се раѓа, посебно и ако така го одбележиме доаѓањето на Новата Година.

"За" и "против" каишите за проодување

Автор: Редакција Рингераја | 22.9.2015
image

Детските каиши предизвикуваат големи спорови. Некои родители немаат ништо против да ги користат, други жестоко протестираат против овој изум

Првата средба со бебето дома

Автор: Редакција Рингераја | 18.6.2015
image

Како да се подготват младите родители за пречекот на бебето дома?

EVY BABY ГИ НАГРАДУВА НАЈДОБРИТЕ ФОРУМЏИИ!!!

Автор: Редакција Рингераја | 19.3.2015
image

Изненадувања од Evy Baby за најдобрите форумџии на форумот бебе! Пишувајте, советувајте, дружете се и забавувајте се следните три месеци. Evy baby и Рингераја.мк ќе ве наградат

“Грешки” кои ги правиме со новородените бебиња

Автор: Редакција Рингераја | 28.1.2023
image

Никој не знае како да биде родител, се додека не добие бебе. Повеќето родители ќе ви кажат дека правеле погрешни работи во одгледувањето на бебето, бидејќи не знаеле подобро...

image

Играчките се многу важни и корисни за развојот на бебето. Им помагаат во усовршувањето на стекнатите вештини и ги прават среќни нашите најмили. Но сепак, потребно е да се внимава при изборот на играчката за вашето бебе

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?