|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14 - 18.04.2014) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
 • image

  Тајниот јазик на бебињата

  Психолошките истражувања покажуваат дека бебињата мислат и остваруваат контакт со околината уште пред да почнат да зборуваат. Тие дури успеваат да направат разлика во она што им го кажуваат родителите, иако не се способни да ги разберат зборовите.

 • image

  Заштита на бебешката кожа од сонце

  На нежната бебешка кожа и е потребна посебна нега и заштита, бидејќи е почувствителна и потенка од кожата на возрасните. Изложувањето на сонце е многу опасно заради штетното ултравиолетово зрачење.

 • Интересно

  image

  Зошто доењето е најдобро?

  Децата кои се доени се многу повеќе заштитени и поотпорни на одредени болести. Тие деца поретко повраќаат и поретко имаат проблеми со варењето на храната.

 • Интересно

  image

  Тргнување на детето во градинка

  Тргнувањето на детето во градинка претставува еден многу важен период од неговиот живот. Детето заминува во друга средина, се одвојува пред се од мајката и влегува во друштво, со сите добри и лоши страни што тоа ги носи.