|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Шест супер моќи на трудниците!

Редакција Рингераја, 21.5.2012
Погледнете ги шесте фантастични моќи кои ги имаат трудниците

image
/11


 

 

Иако првото тромесечје може да биде непријатно, важно е да знаете дека бременоста има многу позитивни страни.Бременоста е втора состојба која со себе носи физички и психички промени во кои би требало да уживате.

 

Цврсти гради

Иако многу жени ќе бидат во шок во првите денови и нема да знаат што со градите, за многу кратко време ќе ги засакаат супер цврстите гради. Искористете ја својата женственост и уживајте во промените.

 

Моќ на бесрамно уживање во храната

Уживањето во вкусните јадења во доцните ноќни часови, комбинирањето на неспоиви вкусови и бесрамното џвакање на се' што ќе открие Вашето чуло за мирис, без грижа на совест, е прилика која не се пропушта.

 

Моќ на раѓање

Бременоста е прекрасен дар. Вашата баба била бремена, Вашата мајка исто така, а сега дојде ред и на Вас да ја почувствувате моќта на раѓањето.

 

Моќ за натприродна комуникација

Можеби не можете да комуницирате со духови, но чувството дека едно битие расте и се развива во Вас и со кое можете да комуницирате преку едноставен допир со рака, е чувство кое не може да се спореди со ниту едно друго.

 

Моќ на убедување

Искористете ја бременоста во своја корист и дозволете му на сопругот да испере, да спростри веш, да подготви ручек, или да го среди станот. Којзнае кога тоа повторно ќе се случи? Можеби во следната бременост.

 

Моќ на копирање

Можете ли да замислите дека за многу скоро на свет ќе донесете малечко бебенце кое ќе ги има истите очи, коса, глас или однесување како Вашето, или како на сопругот? Вашата мала копија само што не пристигнала, а што ќе наследи од Вас, ќе покаже времето.

Хормон на бременоста – hCG
Клетките на растечкиот ембрион започнуваат да лачат хормон наречен хуман хорионски гонадотропин или hCG, супстанција кој...
4
Движење на бебето во стомакот
За секоја идна мајка, првото движење на бебето во стомакот претставува најсреќен момент во животот, бидејќи тоа говори д...
4
Диета во бременоста
Дали диетата е опасна за трудницата и бебето? (англиско видео)
4
Природно породување
Породувањето отсекогаш било природен чин низ кој минувала жената и, гледајќи наназад, таа најчесто се породувала сама ил...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Iminja za bliznacinja?
Jana9

Iminja za bliznacinja?

Teo i Tea (50%)

Aleksandar i Aleksandra (0%)

Jana i Jane (0%)

Filip i Frosina (0%)

Marko i Marija (25%)

Ilin i Ilina (25%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!