|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Детско катче

image
/11


Мравка и Гулаб

Дошла една мравка да се напие на изворот. Кога почнала да пие, се лизнала и почнала да се дави. Гулабот, кој бил на блиското стебло, видел што станува, скинал еден лист од дрвото и го фрлил во изворот. На листот се качила мравката и така се спасила. По некое време еден ловџија со стрела сакал да го отепа гулабот. Кога мравката видела, го укасала ловџијата за нога, а гулабот летнал и се спасил од загинување.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Песнички за Божиќ и Нова Година
Песничките на Twins
12
Боенка: Дора истражува
Отпечати и обој
6
Видео: Нацртај Дедо Мраз најлесно
Дедо Мраз се опишува како дебел, насмеан човек, со бела брада и мустаќи, кој носи црвено палто и панталони со бели краев...
5
Дојди, дојди Дедо Мраз
Новогодишни песнички
4
Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?