|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Кој оброк децата го јадат БРЗО, ПОБРЗО ИЛИ ЗА ЧАС?

Represent Communications, 8.11.2023
Nutrino Junior е линија на производи за деца од предучилишна и училишна возраст и претставува хранлива ужинка или оброк. Производите на Nutrino Junior се богати со неопходните хранливи материи со докажан квалитет и внимателно одбрани состојки

image
/11


Играта е составен дел од растењето на сите деца. Преку играта тие учат за светот околу нив и затоа им треба многу енергија и сила за секојдневните убави авантури што ги очекуваат. Nutrino Junior е линија на производи за деца од предучилишна и училишна возраст и претставува хранлива и поздрава ужинка или оброк. Производите на Nutrino Junior се богати со неопходните хранливи материи со докажан квалитет и внимателно одбрани состојки.

Дружината од шест забавни и разиграни чудовишта ги инспирира најмалите и ги запознава со поздрави овошни ужинки во практично пауч пакување и вкусни каши идеални за оброк во секое време од денот.

Заедно со своите нови чудовишни пријатели, децата го истражуваат светот на вкусовите на Nutrino Junior со сите свои сетила и во забавна средина, каде што ја развиваат својата самодоверба и љубопитност. Децата веќе ги препознаваат Junior чудовиштата, ги обожаваат и поврзуваат со омилените производи.

 

slika1

 

Лаплап, Грицко, Њам-Њама и Ждера носат овошни ужинки во вкусни комбинации од какао, бисквити или житарки, во пакување кое ги зачувува свежината, мирисот и вкусот и лесно се вклопува во секој училишен ранец, чанта, дури и во џеб.

Добродушните лакоми чудовишта, Ле Џвак и Гризиела, ќе ги воодушеват вашите малечки со своите извонредни таленти, но тука се и да ги запознаат со чудовишните каши со вкусови кои децата едноставно ќе ги обожаваат. Доволно е само кашата да се измеша со млеко и оброкот е готов.

 

Погодни за секој ден!

Овие каши често служат како брз и прикладен појадок, особено кога немате многу време истиот да го подготвите. Кашата Nutrino Junior со додаток на бисквити или какао ќе стане омилен дел од нивното мени, ќе ги натера да скокнат од креветчето наутро или навечер да ги облечат пижамите што е можно поскоро.

Доколку барате попладневна ужинка за малечките меѓу оброците, кашите се одлична опција за ублажување на гладот ??и обезбедување потребната енергија. Кашата Nutrino Junior во зип пакување е совршен избор за појадок, ужина и лесна вечера бидејќи не само што го задоволува апетитот на детето, туку обезбедува и важни хранливи состојки, кои ја прават вкусен и брз оброк. Кашата Nutrino Junior може да се користи како повремено слатко задоволство или кога сакате децата да ги почестите со нешто посебно. Зип пакувањето ја зачувува свежината на кашата и нуди можност за чување и планирање на неколку оброци.

 

Неодоливите вкусови на детството!

Мешањето на оваа сува каша со млеко е брз и вкусен начин за подготовка на оброк. Едноставно прелијте ја кашата (5-6 супени лажици) со млеко, мешајте додека смесата не се изедначи и за кратко време ќе имате хранлив и вкусен оброк. Лесни се за подготовка, а малечките ги јадат за час.

 

slika2

 

Честопати нема компромисно решение за она што мајките и татковците го избираат за своите деца, а што навистина малечките сакаат да јадат и секогаш бараат. Затоа ужинките во движење на Nutrino Junior се вистинскиот избор кој ги задоволува барањата и желбите на двете страни, родителите и децата. Покрај вкусните ужинки во практично пауч пакување, децата ќе уживаат во два одлични вкуса на житни каши, а нивниот хранлив состав ќе им обезбеди чувство на ситост за сите планирани активности.

 

slika3

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Тодор Гечевски: Се радувам на секој збор н...
За еден родител најтешко е ако не може да му помогне на своето дете, вели ко­шар­кар­ска­та ѕвезда Тодор Гечевски, кој в...
4
Непријател во мојот кревет...
Верувам дека во повеќето долги врски/бракови постојат фази кои јас ги викам “Том & Џери фаза” – значи едноставно не може...
4
Како да го научите Вашето дете на добри вр...
Создадете основа за Вашето дете полесно да ги научи и цени добрите вредноти.
3
И зборовите знаат да болат - втор дел
Детето има исти потреби како возрасните: Да се чувствува сигурно, сакано, почитувано, вредно за љубов, прифатено, способ...
3
Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?