|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Избираме најубава творба: Лука Крстевски

Редакција Рингераја, 10.10.2014
Уметничка творба на тема Правата на детето по повод одбележувањето на Детската недела ни испрати воспитувачката на Лука Крстевски

image
/11


 

Лука Крстевски ви порачува: Важно е децата да ги развиваат свиоте таленти, и да бидат охрабрувани на училиште.

 

1

 

Ако Ви се допаѓа пораката на Лука и неговото дело, ставете Like на статијата.

Сакате и вие да испратите творба од Вашето дете и да дадете свој придонес за промовирање правата на детето? ИНФОРМИРАЈТЕ СЕ КАКО да го направите тоа.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Интелектуално стимулирање на децата
Во последно време е многу модерно да се разговара за интелектуалното стимулирање на децата. Да не зборуваме дека скоро з...
4
Фроддо Советува
Околу 98% луѓе се раѓаат со здрави стaпала, а само 40% од нив имаат здрави стaпала кога ќе пораснат.
3
Раст и развој на детето
Сложеноста на развојот на секое дете се состои во развојот на обликот и видот на способностите, како што се: моторни, ем...
3
Како да го научите Вашето дете на добри вр...
Создадете основа за Вашето дете полесно да ги научи и цени добрите вредноти.
3
Анкета

Градинка.
Admin

Во која градинка посетува вашето дете?