|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Избањајте го детето лесно во 15 чекори и 4 часа!

Редакција Рингераја, 31.7.2023
Урнебесно смешно: Како децата се бањаат?
Клучни зборови:

image
/11


 

 1. Протестираат што е можно подолго користејќи го аргументот: “Но само што се бањав пред една недела!”

 2. Поминуваат десет минути кажувајќи дека водата е прежешка. Потоа уште десет минути дека водата е преладна. Потоа прежешка. Потоа преладна. И така засекогаш.

 3. Инсистираат да се бањаат сами, додека мама стои до вратата и не смее да се приближи инаку ќе биде истуширана.

 4. По 10 минутно молење ќе и дозволат на мама да им ја натопени косата.

 5.  Ги затвораат очите, ги стегаат и вриштат, да не случајно им влезе вода.

 6. Се жалаат дека се целите водени.

 7. Не ги прифаќаат лесно рацете на мама со сапун, по телото.

 8. Го земаат сапунот, си го мијат телото 2 секунди, го фрлаат на плочките и се смеат.

 9. Се вртат со грбот кон тушот и плачат зошто водата им паѓа на косата.

 10. Пеат измешано празнични песни и песни од реклами од ТВ.

 11. Вриштат на цел глас “ГОТОВООООО!”

 12. Ја земаат крпата од закачалка, половина ја пикаат под тушот, а со другата половина сакаат да ги бришат само очите – не телото.

 13. Се жалат дека крпата ги гребе и бегаат водени во собата.

 14. Седнуваат водени на креветот, фотељата, столиците, вртат со главата и прскаат со водената коса насекаде.

 15. Откако по половина час ќе се облечат, плачат и се колнат дека нема да се бањаат најмалку една недела...или две!

 

Најновите вести, резултати од медицински истражувања, совети на стручњаци за родителството и забавни вести, можете да ги следите на нашата страница на Фејсбук – Рингераја.мк


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Трогателна фотосесија на татко и ќерка
Бен Нанри од Синсинати, Охајо, бил скршен од болка кога неговата сопруга починала од рак на белите дробови, но сила нашо...
4
Овие прашања поставете му ги на синот!
Му требаш на синот мамичке.Понекогаш дури и повеќе отколку што ќе ти каже...
4
Тодор Гечевски: Се радувам на секој збор н...
За еден родител најтешко е ако не може да му помогне на своето дете, вели ко­шар­кар­ска­та ѕвезда Тодор Гечевски, кој в...
4
Рачно изработени подароци за 8-ми март
Кажете “Те сакам мамо!” со подарок од срце. Еве неколку идеи како да направите осмомартовска работилница со децата
4
Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?