|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Дружењето со домашна мачка е здраво!

www.doktori.mk, 23.1.2014
Мачките се едни од најомилените домашни миленици на луѓето. Припадничките на понежниот пол се повеќе склони слободното време да го поминуваат со нив. Дали сте знаеле дека ова може и да придонесе да го подобрите вашето здравје?
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Многу истражувања докажале дека постојаната грижа за домашниот миленик, а особено за мачките придонесува луѓето кои доживеале срцев напад многу по лесно да се опорават. Исто така истражувањето покажало и дека луѓето кои постојано си "играат" со мачките имаат помала склоност кон депресија и што е најинтересно овие луѓе многу полесно ја преболуваат загубата на некој близок или раскинувањето на врската. Несомнено е, велат научниците, дека постојаното галење и играње со вашата мачка  ве ослободува од голема количина на акумулиран стрес.

Сепак доколку сакате овие придобивки да ги имате и вие, освен тоа што ви треба мачка потребно е и редовна грижа за неа, редовно дезинфицирање, бањање и проверка кај ветеринар. Галењето и играњето со вашите домашни миленици сега и потврдено е здраво за вашиот организам, па доколку се придржувате до правилната хигиена и не сте алергични на истите, тогаш едноставно продолжете да уживате во забавата со вашиот омилен пријател мачката.

 

doktori.mk.logo

 

 

 

Бебенце мое, пребрзо ми растеш...
Додека гледам како спиеш, усните полека ти се движат како да сонуваш дека пиеш млеко, не можам да не мислам дека растеш ...
10
Едно јајце на ден - за децата да бидат здр...
ДАЛИ ЗНАЕВТЕ: Едно јајце на ден им помага на децата да растат правилно
8
Табела за раст на деца
Постои табела која може да ви помогне да утврдите дали детето нормално расте и се развива според тоа на која возраст е в...
4
Кога се развива мозокот кај децата?
Децата се брилијантни. Зарем не? Тие живеат во сегашниот момент.Тие се способни и невини. И можеби мојата омилена особин...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Готвам ....?
kikicka

Дали вие секојдневно ја исполнувате обврската како домаќинка или не?

Секој ден,зошто морам (15%)

Секој ден,зошто сакам (24%)

Секој ден се трудам (39%)

Само кога имам желба (16%)

Не готвам,се хранам по ресторанти (3%)

Тоа е обврска на сопругот (3%)


Број на сите гласови: 112

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!