|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Пуштете ги децата да си играат надвор!

Автор: Редакција Рингераја | 30.1.2019
image

Обидете се да го направите она што го правеле и нашите родители – пуштете ги децата да си играат надвор. Уште подобро – одете и вие со нив!

Зошто девојчињата треба да спортуваат?

Автор: Редакција Рингераја | 31.10.2018
image

Зошто девојчињата да спортуваат? Ќе речете за да бидат физички активни, и ќе бидете во право. Да се забавуваат? И тоа е точно исто така. Но постои и нешто повеќе од тоа...

Зошто е добро пешачењето на плажа?

Автор: Редакција Рингераја | 6.8.2018
image

Пешачењето е фантастична активност за вас и вашите деца. Децата можат да бидат слободни, спонтани, а заедно и вие со нив ќе имате одлична можност да се опуштите

Дали изложувањето на сонце е здраво?

Автор: Редакција Рингераја | 31.7.2020
image

На сите им е веќе добро познато дека ултравиолетовите зраци од сонцето се многу штетни за здравјето и за предвременото стареење

Го искачија Триглав на неполни две години

Автор: Редакција Рингераја | 6.8.2017
image

На неполни две години близначките Ана и Ања го искачија Триглав

10 незаборавни спомени од детството

Автор: Редакција Рингераја | 22.2.2017
image

Што е првото нешто на кое се сеќавате кога станува збор за детството? Сигурно и вие имате непроценливо богатство од десетина незаборавни спомени кои ви се навраќаат со насмевка и носталгија кон минатото

Др. Комаровски: Зачувајте го имунитетот кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 22.11.2016
image

Нашата јавност е од неодамна запозната со Др. Комаровски, педијатар од Харков, кој ги едуцира родителите на територијата на бивша СССР. Темите кои ги обработува се разновидни, од уредување на домот, детски болести, животни ситуации, до удар на гром

Зошто децата треба да си играат во кал?

Автор: Редакција Рингераја | 7.6.2016
image

Надвор од аголот на моето око, ја забележав ќерка ми како со чевлите гази во кал. Две спротивставени слики трепнаа во мојот ум – како јас преморена ја бањам ќерка ми кога целата е во кал и нејзиното среќно, калливо лице

ОЗНАКИ:

Превенција на дебелеење кај децата

Автор: Редакција Рингераја | 28.3.2016
image

Зошто прекумерната телесна тежина кај децата се смета за здравствен проблем? Што можете како родител да направите за да се спречи прекумерна телесна тежина кај Вашето дете?

Денес поддржете ги лицата со Даунов синдром

Автор: Редакција Рингераја | 21.3.2015
image

Денес е Светскиот ден на лицата со Даунов синдром. Денес облечете шарени чорапи и поддржете ги лицата со Даунов синдром

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?