|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ПЛОД

Како расте бебето во утробата на мајката?

Автор: Редакција Рингераја | 30.7.2020
image

Животот е навистина прекрасен! Што прават неродените бебиња во матката? Всушност, развојот на човечкиот живот во матката е сам по себе неверојатен...

image

Пореметувањата во развој на најмладата популација на коскено-зглобно-мускулниот систем се секогаш актуелен проблем. Денес проблемот особено е присутен поради современиот начин на живот. Секоја година с? поголем број на деца имаат деформитет на рбетот

image

Кај сите големи луѓе, независно на кое поле се успешни, раното детство е исклучително важно за нивниот успех

image

Рекламите за „најновите и најдобрите“ играчки се секаде околу нас – во весниците, на телевизија, на интернет. Голема е веројатноста дека детето пред својот трети роденден ќе има барем 50 различни играчки дома

image

Последниот месец Рингераја.мк забележа рекордна посетеност во сите години на нејзиното постоење! Погледнете ги бројките

ПЛОД

Табела на раст на плодот по недели

Автор: Редакција Рингераја | 25.4.2021
image

Колкава е должината и тежината на плодот во секоја од 40-те недели од бременоста? Проверете како плодот расте во мајчината утроба секоја следна недела

ПЛОД

Магично! 3Д анимација на оплодување!

Автор: Редакција Рингераја | 11.6.2013
image

Едноставно неверојатно - ова е коментарот на многумина кои го погледнале ова видео

ВО ДОБРА ФОРМА

Железото во исхраната

Автор: Др. Лилјана Ацева Андонова | 4.6.2010
image

Во која храна го има железото и кои се дневни препорачани дози?

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Раст и развој на детето

Автор: Ана Петковска, дефектолог | 4.5.2010
image

Сложеноста на развојот на секое дете се состои во развојот на обликот и видот на способностите, како што се: моторни, емоционални, социјални, сензорни, интелeктуални, вербални, когнитивни и други. Меѓу сите нив постојат причинско-последични врски.

РАЗВОЈ

Првата година од животот на детето (втор дел)

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Сите родители се среќни ако детето нормално се развива и ако е здраво. За таквиот развој и самите можат да допринесат, ако своето дете го носат на редовни контролни прегледи кај педијатар.

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Големината на градите по доењето.
пеперутка16

Дали вашите гради останале исти по доењето или се помали/поголеми од пред бременоста и доењето?