|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Во време кога владеат вируси и настинки, побарувачката на антибактерискиот гел е толку зголемена, што сите залихи се трошат брзо

image

Нејзините ќерки сведочеле на доаѓањето на свет на сестричката, а токму тоа била желба на оваа мајка

image

Популарната во целиот свет техника, на Марија Монтесори може да биде користена не само во училиштата и градинките, туку и дома. Ви нудиме неколку совети преку кои може да се применува оваа пракса во секојдневниот живот на вашите деца

ОПРЕМА И ДОДАТОЦИ

Првата средба со бебето дома

Автор: Редакција Рингераја | 18.6.2015
image

Како да се подготват младите родители за пречекот на бебето дома?

image

Стануваш, недела е.. се мислиш што да направиш попрво, да истрчаш и направиш тренинг, да го средиш детето или да зачистиш по дома. Александра Рожновска е пример како се игра симултанка на секое поле...

image

Го чистите ѕидот, исшкртан со фломастери и за секунда погледнувате настрана и го гледате вашиот омилен кармин на покривката од креветот. Гледате и со ужас утврдувате дека саксијата со убавата орхидеја е стркалана надолу на земјатата...

ОЗНАКИ:
image

Влезете во класичниот дом на холивудската двојка. Ексклузивни фотографии

ФОТОГРАФИИ

Како изгледаат 30 минути со и без дете?

Автор: Редакција Рингераја | 10.2.2014
image

Погледнете неколку смешни ситуации и слатко најсмејте се на сопствена сметка

ОЗНАКИ:
image

Видеото ќе измами солзи и кај најцврстите личности. Ова е приказна за Даниела, Иван и раѓањето на нивната ќерка Искра Чкоњевич во топлината на нивниот дом во Нови Сад, во присуство и поддршка на блиски луѓе кои го забележале овој најемотивен момент

image

Се прашувате дали Вашето дете е доволно зрело за да може понекогаш да остане само дома? Ќе Ви помогнеме да добиете одговор на ова прашање

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Ime za moeto bebe
ena@

Ime za moeto bebe?

Darijan (50%)

Aleksej (30%)

Antonij (20%)


Број на сите гласови: 130

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!