|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Неодамна излезе од печат книгата ”Ѕвездени окови", првенче на Александар Костадиновски. Приказната е навистина уникатна и посебна а стилот на пишување на авторот е величествен, колоритен, живописен

image

Неодамна излезе од печат книгата „Продолжи да одиш", првенче на авторката Елена Симоновска, во издание на издавачката куќа Збор

НА КАФЕ СО...

На кафе со Слободанка Кузманова

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 21.9.2021
image

Слободанка Кузманова од Неготино, 24 годишна студентка по психологија на Меѓународен Славјански Универзитет Гаврило Романович Державин. Со пишаниот збор е во љубов уште од основно, а деновиве од печат излезе нејзината прва книга

АКТУЕЛНО

"Јас во СуперлаТИв" на Јована Матевска Атанасова

Автор: Јована Матевска Атанасова | 10.9.2021
image

Ова е интерактивен дневник за мотивација и саморазвој, наменет за силните девојки и жени, впуштени во трката со животот, за нескротливите, кои не се плашат да постават стремеж, но и да признаат пораз, притоа извлекувајќи ја најдобрата верзија од себе

НА КАФЕ СО...

На кафе кај авторката Мирјана Проданова

Автор: Марина Кљајиќ Петковски | 3.3.2021
image

Книгата „Сопругата на детективот ", во издание на Сакам Книги е првенче на авторката Мирјана Проданова. Книга за која до право се вели - светска а наша.Обработува една деликатна и за жал многу застапена тема - семејно насилство

image

Јасмина Димитрова, родена во Свети Николе, моментално живее во Карлсруе/ Германија. Сопруга и мајка на две деца, периодов фокусирана на студиите а покрај тоа активно работи и на нејзината втора книга

image

"Детето во снегот" е збирка раскази посветена на сите семејства чии дечиња заталкале во "студенилото на снегот", потонале во осаменоста на "снежните виулици", таканаречени аутизам

image

Во холот на хотелот Александар Палас денеска се одржа долгоочекуваната промоција на книгата „Ова не е крај“ посветена на ликот и делото на македонската поп икона Тоше Проески, кој на денешен ден требаше да наполни 33 години

ИДЕИ ЗА УЧЕЊЕ

Книгата- најдобар пријател

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Книгата му дава на детето моменти на забава, но и нови сознанија. Еден дел од слободното време на детето треба да се исполни со читање интересни и корисни книги.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?