|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ДИЕТИ

5 методи за слабеење кои не функционираат

Автор: Редакција Рингераја | 15.9.2021
image

Тешка е борбата против тежината. Кога успехот е тежок, нормално е да сакате да испробате различни методи за слабеење, само за да го постигнете телото од соништата

ДИЕТИ

Аделе го шокира светот со својата фигура!

Автор: Редакција Рингераја | 6.5.2020
image

Аделе направи изненадувачко враќање во социјалните медиуми за својот 32-ри роденден, а фановите не можеа да ги тргнат очите од нејзиното неверојатно губење на тежината! Пејачката на Someone Like You преку објава на Инстаграм го шокира светот!

ШТО ЗДРАВО ЌЕ ЈАДЕМЕ ДЕНЕС?

Диета од 9 до 17 часот

Автор: Редакција Рингераја | 14.11.2016
image

Ова е диета за работен народ со која можете да изгубите три килограми за две недели

ШТО ЗДРАВО ЌЕ ЈАДЕМЕ ДЕНЕС?

Јапонски торти за слабеење

Автор: Редакција Рингераја | 4.10.2016
image

Ура! Информираните Јапонци го решија најголемиот проблем на нашето време - дисхармонијата меѓу љубовта на девојките кон колачите и нивната желба да бидат слаби

ДИЕТИ

Адел откри како ги изгуби килограмите

Автор: Редакција Рингераја | 17.12.2015
image

Фантастичното враќање на сцената на Адел не го обележа само нејзиниот хит “Hello”, туку и нејзината нова фигура. Адел ја откри тајната за нејзиното слабеење

ЗДРАВА ИСХРАНА

Кога избираме диета - правила и совети

Автор: Редакција Рингераја | 21.7.2015
image

Изборот на вистинската исхрана не е помалку сложен од почитувањето на диетата.. Затоа решивме да собереме на едно место неколку корисни правила и совети за избор на исхрана. Кога избираме диета - правила и совети

ДИЕТИ

Супер диета со маслинки

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2015
image

Ако сакате да го подмладите своето тело, да го подобрите своето здравје и притоа да ослабите најмалку 4 килограми, обидете се со диетата со маслинки, која трае меѓу 3 и 5 денови. Времетраењето на диетата го одредувате вие самите

image

Зошто катехините од зелениот чај го намалуваат стомакот? Научните истражувања докажаа дека зелениот чај директно ги погодува...

image

Се подготвува за 5 минути, се пие 5 дена и ќе изгубите 5 килограми. Идеално за после празниците

ДИЕТИ

Освежувачкa диета при пролетен замор

Автор: Редакција Рингераја | 23.3.2015
image

Астрономски пролетта веќе официјално е овде. Времето е потопло, денот - подолг. Често во тоа време не "напаѓа" пролетниот замор. Проверете ја нашата понуда за освежувачка диета при пролетен замор

СТРАНА 1 ОД 4


Анкета

Додека бебето спие.
пеперутка16

Вие сте сами дома, а бебето спие. Што правите најчесто?