|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Ова е диета за работен народ со која можете да изгубите три килограми за две недели

image
/11


 

1 Придржувајте се до менито во текот на работното време две недели. Оброците можете да ги замените или да повторите некое омилено јадење, но внимавајте да биде разновидно.
2 Ако не ви се допаѓа некое јадење од дневното мени, можете да изберете друго, но внимавајте да има вкупно 200 калории за доручек и 300 за ручек.
3 Секој ден јадете салата или свеж исечкан зеленчук, кое можете да го зачините со ладно цеден оцет.
4 За вечера и за викенд, можете да си јадете што сакате, но смалете ги порциите или одберете поздрави варијанти.
5 За викендот, за доручек и ручек, можете да изберете нешто од работното мени.
6 Пијте најмалку осум чаши вода на ден. Можете да пиете кафе со немасно млеко и вештачки засладувач, билен или овошен чај, и лесни напитоци.

 

Мени

Понеделник


Доручек: 200 г лесен јогурт од јагоди, мала банана и мандарина.
Претпладневна ужина: Праска.
Ручек: Грозје, палачинка полнета со пилешко во сос од зеленчук.
Попладневна ужина: Интегрален тост со 1 лажица топено сирење, салата.

Вторник

Доручек: 30 г житарки со немасно млеко, јаболко.
Претпладневна ужина: Кришка диња.
Ручек: 220 г салата од туна, 70 г чоколадна пена, праска.
Попладневна ужина: Мешан свеж зеленчук, 3 лажици паштета.

Среда

Доручек: Енергетска плочка од житарки и јагоди, крушка.
Претпладневна ужина: Јаболко.
Ручек: Сендвич од интегрален леб, лосос и краставици, банана.
Попладневна ужина: 125 г лесен јогурт од боровинки.

Четврток

Доручек: 40 г мусли со овошје и немасно млеко, киви.
Претпладневна ужина: 15 јагоди.
Ручек: Салата од зеленчук и морски плодови, пакетче чипс, мандарина.
Попладневна ужина: Јаболко.

Петок

Доручек: Енергетска плочка од житарки и мед, 10 јагоди, киви.
Претпладневна ужина: Кришка диња.
Ручек: 200 г грав од конзерва, мал варен компир и салата.
Попладневна ужина: Чаша топло чоколадо.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Кој тип на вежбање најмногу прилега во бре...
Бременост! Мислиме дека ова е периодот кога никој нема да ни замери што јадеме повеќе од вообичаено, некое кило плус нем...
2
5 брзи трикови за совршена фигура
Понекогаш ни сами не сме свесни колку со здрав начин на живот можеме да влијаеме на здравјето и да го промениме текот на...
2
Безбедно ли е да се спортува за време на б...
Убавата и цврста фигура е "фикс идеја" за повеќето жени. Тие се борат со вишокот килограми, почитуваат строги диет...
2
Брзото одење го продолжува животот
Пешачењето е едно од најдобрите работи што можете да направите за вашето здравје. Тоа е корисно за срцето, крвниот прити...
2
Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?