|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Жената има две насмевки, една кога сфаќа дека е заљубена и друга кога за првпат ќе си го види бебето

image

Orbit караванот ја започна обиколката низ училиштата ширум земјата, преку која на забавен начин децата ќе научат како да се грижат за своите заби и ќе се подигне свесноста за оралната хигиена, како кај децата така и кај нивните родители

image

Четко и другарчињата досега играа Кула и Пикадо, а во саботата (16.05) на Матка го покажаа и своето знаење за негата на запчињата. Присутните дечиња одговараа на прашања за здравите навики, хигиената и чувањето на забите

РАЗВОЈ

Од каде потекнува насмевката?

Автор: Редакција Рингераја | 19.5.2015
image

Жителите на земјата на насмевките се сосема млади - децата се насмевнаат 400 пати на ден, а возрасните - само 15 пати. Како настанува насмевката кај бебињата?

image

Тие слатки мали бебиња...

image

Човечкиот мозок за време на смеењето во крвотокот излачува хормони кои дејствуваат на намалување на болката. Затоа се смета дека при некои видови болка смеењето може да ги замени аналгетиците

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Денес е светскиот ден на насмевката

Автор: Редакција Рингераја | 4.10.2013
image

Направете добро дело. Помогнете некому да се насмевне! Денес ширум светот се прославува светскиот ден на насмевката, па за соодветно да го одбележите – насмевнете се!

ВИДЕА

Има ли нешто послатко?!

Автор: Редакција Рингераја | 15.7.2013
image

Бебенце и кученце се запознаваат! Погледнете го видеото кое несомнено ќе Ви изнуди насмевка

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Движења на бебиња.
пеперутка16

Во која недела од бременоста почнавте да ги чувствувате движењата на бебето?