|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Секоја жена најзадоволно се смее двапати!

Редакција Рингераја, 20.3.2018
Жената има две насмевки, една кога сфаќа дека е заљубена и друга кога за првпат ќе си го види бебето

image
/11


Што е трудница? Трудница е онаа личност во семејството која откако ќе каже дека е во блажена состојба станува кралица во вистинска смисла на зборот.

Кога таа ќе каже дека сака нешто, нема приговори, тоа се прави во истиот момент.

Кога ќе каже дека и се јаде нешто, тогаш сите се ‘пуштаат’ во поход да го најдат. Нема врска што се работи за овошје на кое не му е сезона, се бара по цел град и се наоѓа, бидејќи таа е бремена.

Не е лесно да се донесе нов човечки живот на овој свет. Еден од најубавите периоди во животот е бременоста, таа позитивност која се чувствува, среќа и љубов кои единствено ги надминува чувството кое се добива кога ќе се роди бебето.

Во контекст на ова, издвоиме цитати кои точно ја опишуваат емотивната и физичката состојба во блажениот период:

„Радоста на една мајка започнува кога нов живот се создава во неа…кога за првпат ќе го слушне отчукувањето на малото срценце и кога ќе го почувствува првиот удар од внатре, знаејќи дека никогаш нема да биде сама повеќе…“

„Пред да бидеш зачнато бев убедена дека сакам да те имам. Пред да се родиш веќе те сакав. Немаше ни еден час живот на овој откако се роди, јас знаев дека би ги дала животот за тебе. Тоа е чудото на Мајчината љубов“

„Жена има две насмевки на кои секој ангeл може да ? позавиди, насмевката кога сфаќа дека е заљубена и насмевката која го осветлува нејзиното лице кога ќе си го види првороденото бебе и сфаќа што е мајчина љубов“

„Во моментот кога се раѓа бебето, се раѓа и мајката повторно. Таа сфаќа дека не постоела претходно. Постоела само жената, но не и мајката во неа.“

„Бебе е она кое го носиш во стомакот 9 месеци, во твоите раце три години, а во срцето сè додека не умреш “.

„Првата бременост е долго патување кога не го знаеш јазикот, каде земјата секогаш ти била на видик на твоите хоризонти – и еден ден доаѓа толку блиску што ти останува само да се надеваш дека си го направил вистинскиот избор“.

„Бебето има моќ да ја направи љубовта посилна, деновите пократки, ноќите подолги , домот посреќен, алиштата поудобни, минатото заборавено и иднина за која вреди да се живее “

Чекор кон полесно забременување!
Отсуството на информација за плодниот период во месечниот циклус на жената е причина број еден во неможноста за забремен...
72
Плодни денови?! Одиме во кревет!
Денес е ден за правење бебе! Паровите кои работат на бебе веќе неколку месеци, знаат дека ваков повик за секс ја убива ж...
4
Камасутра за забременување - најдобри секс...
Кама Сутра е најстариот и најпознат светски водич за секс. Неговите позиции се користат и денес и се одличен начин да се...
4
Дали е можно да се добие лажен тест за бре...
Ништо не може да ви го промени животот толку, како што може да биде тест за бременост. Дали навистина може да добиете ла...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

tv edukacija
bilbilce

koja detska emisija e podobra za vaset_o dete?

dora (67%)

ivce pivce (11%)

bon - ton (22%)


Број на сите гласови: 64

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!