|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Здружението за третман на лица со Аутизам, АДХД и Аспергеров синдром “Во мојот свет” го издадоа вториот број на првото списание за аутизам, АДХД и Аспергеров Синдром “Досие Сино” во Република Македонија. А во него - Рингераја.мк

image

Среда, 2-ри април, светскиот ден на аутизмот – овој посебен ден беше исполнет со значајни настани!

ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ ЗА РИНГЕРАЈА

СРЕЌЕН 5-ТИ РОДЕНДЕН РИНГЕРАЈА.МК!

Автор: Барбара, Редакција Рингераја | 5.3.2014
image

Оваа година ставаме 5 свеќички на твојата роденденска торта, дуваме најсилно и најдлабоко од градите и ти посакуваме- ДА НИ ЖИВЕЕШ ВЕЧНО, да ни останеш секогаш така весела, разиграна, трпелива, пријателска и топла!

image

Имавме магична дружба со децата од здружението Во Мојот Свет, деца кои имаат аутизам.Ни подарија незаборавни моменти, а Мама'с нив им подари пакети производи

image

Ве покануваме на незаборавна дружба во сабота, 28 септември во 11 часот, во игротека Тиквичка. Поминете забавно претпладне со кравичката Алми, аниматорите од игротеката Тиквичка и слатките производи на Винчини

ШМИНКА

Нијанси на кармин за различен тен

Автор: Редакција Рингераја | 8.4.2013
image

Кои нијанси на кармин најмногу одговараат на различниот тен на лицето?

image

Погледнете ги фотографиите од вчерашниот завршен настан на хуманитарната акција „Прегратка на дар“ во организација на Рингераја и генерално покровителство на Битолска Млекара.

МОДА

Фризури кои ќе Ве направат 10 години помлади!

Автор: Редакција Рингераја | 4.9.2020
image

Разликата меѓу свеж младалачки и стар изглед може лесно да се поправи со вистинска боја за коса, плетенки или пунџа. Не верувате? Погледнете ја трансформацијата на славните личности и искористете ги нивните трикови

ЗА ЛИНО

Лино ве наградува за рецепт на месецот!

Автор: Редакција Рингераја | 1.4.2013
image

Објавете рецепт, гласајте и добијте награди!

РИНГЕРАЈА НОВОСТИ

Добитници на награди - петок

Автор: Редакција Рингераја | 15.3.2013
image

Денес се случи чудо! Денес направивме неверојатен пресврт и го задржавме третото место! Честитки за денешните победници!

СТРАНА 1 ОД 4


Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?