|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Дружбата Мама`с - Рингераја помина одлично!

Редакција Рингераја, 23.12.2013
Имавме магична дружба со децата од здружението Во Мојот Свет, деца кои имаат аутизам.Ни подарија незаборавни моменти, а Мама'с нив им подари пакети производи
Клучни зборови:

image
/501


 

Во саботата, на 21.12.2013 година, во игротеката Тиквичка се одржа хуманитарна дружба на Рингераја и МАМА'С, со децата од здружението Во Мојот Свет, деца со аутизам.

 

Знаејќи дека социјализацијата има огромно значење кај децата со аутизам и дека може да им помогне да научат да живеат со таа состојба, можеме да заклучиме дека оваа дружба повеќекратно ја постигна својата цел:

 

- Децата се дружеа и забавуваа меѓусебно,

- се сликаа со Дедо Мраз и со нас и

- поминаа прекрасни моменти на игра

 

се разбира, онолку колку што нивниот свет го дозволува тоа.

 

На дружбата МАМА'С подели 24 пакети со зимница на социјално загрозените семејства на децата со аутизам, а исто така и пакет од хуманитарните членови на Рингераја.мк

 

Во прилог се фотографии:

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Контактирајте не
Сакате посебна понуда за огласување наменета за Вашата компанија, сакате да испратите текст за објавување до нашата Реда...
3
Информација за реализираниот проект Детско...
Инпрес информира за реализираниот проект Детско каче на Рингераја.мк
3
Рингераја - приказна за нашето семејство!
Рингераја е повеќе од медиум, Рингераја е пријател, Рингераја е советник, Рингераја е рамо за плачење, Рингераја е помош...
2
Соработка со Рингераја
Отворени сме за соработка, доколку сте заинтересирани Ве повикуваме да не исконтактирате.
2
Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?