|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Изборот за песна на Евровизија 2021 година треба да биде 65-то издание на Евровизија. Натпреварот ќе се одржи во Ротердам, Холандија, по победата на земјата на натпреварот во 2019 година со песната „Аркада“ од Данкан Лоренс

image

Светски познатото списание Billboard ја вброи „Proud“ на Тамара Тодевска меѓу песните кои имаат потенцијал да го освојат првото место на Евровизија 2019

image

Погледнете го моментот кога Александар ја побара раката на Јана

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Тијана ќе пее на Евросонг 2014

Автор: Македонска Радио Телевизија | 29.8.2013
image

МРТ не се сомнева дека со изборот на Тијана за македонски претставник на Евросонг 2014, ќе се добие комплетен и ефектен „евровизиски музички пакет” – спој на атрактивност, автентичност и талент во контекст на достојното претставување на Македонија...

image

Погледнете како малиот Винсент Фредериксон ја имитира минатогодишната победничка на Евровизија швеѓанката Лорин

УРЕДНИЧКИ ИЗБОР

Калиопи се врати во Македонија!

Автор: Редакција Рингераја | 27.5.2012
image

Отидовме со полно срце, со уште пополно се вративме, бидејќи ние таму прво пеевме за Македонија, а потоа и за сите други, а Европа ни возврати со многу почит и многу емоција, изјави Калиопи по пристигнувањето

image

Настапот на нашата дива, Калиопи, има најголем број на прегледи и најмногу лајкови од сите претставници!

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

KOSTADIN
MAKMUZIKA

KOSTADIN

KOSTADIN (61%)

KOSTA (20%)

KOSTADINO (3%)

KOCO (1%)

KOKI (16%)


Број на сите гласови: 173

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!