|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Џорџина Родригез експресно се врати во форма по породувањето. Девојката на Кристијано Роналдо покажа како го одржува своето фит тело, а истовремено се грижи за нивните четири деца

image

Една од најголемите грижи кои жените ги имаат во врска со нивното здравје после породувањето е дали некогаш ќе успеат да се вратат назад во форма. Немајте страв!

ФИТ ТРУДНИЦА/МАМА

Месец по месец вежбање во бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 29.10.2015
image

Негувањето здрав и фит начин на живот е многу важно, а е уште поважно кога очекувате бебе. Во текот на една вообичаена и здрава бременост не треба да престанете да...

image

Доколку спортувате повеќе пати во текот на неделата, вам ви треба квалитетна храна која ќе го одржува нивото на вашата енергија во баланс

image

Убавата и цврста фигура е "фикс идеја" за повеќето жени. Тие се борат со вишокот килограми, почитуваат строги диети, пресметуваат до последната калорија која ја консумираат или трошат

image

Сe што ќе ставиме во внатрешноста на нашето тело се рефлектира на нашата надворешност. Не заборавајте да пиете вода

image

Пролетта и летото се двете најпогодни сезони во годината за симнување на килограми, бидејќи се идеални за вежбање на отворено

ФИТ ТРУДНИЦА/МАМА

Брзото одење го продолжува животот

Автор: Редакција Рингераја | 29.4.2015
image

Пешачењето е едно од најдобрите работи што можете да направите за вашето здравје. Тоа е корисно за срцето, крвниот притисок и регулирањето на телесната тежина

СПОРТУВАМЕ

Кои се придобивките од спортот?

Автор: Редакција Рингераја | 14.4.2015
image

Знаете ли дека спортот може да ви помогне да се чувствувате подобро? Правилното вежбање ќе ви обезбеди доволно енергија и дури може да го подобри вашето расположение

image

Се подготвувате оваа година за првпат да трчате маратон?

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Dali?
Jana9

Dali poveke preferirate da nosite baletanki ili visoki potpetici?

Baletanki (100%)

Visoki potpetici (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!