|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Основни вештини за ПРВА ПОМОШ на децата

Автор: Редакција Рингераја | 21.2.2021
image

Кога нашето дете ќе го касне инсект, или кога ќе го удри коленото, може да сфатиме колку малку знаеме. Несреќи секогаш ќе се случуваат, но важно е да разбереме и научиме како да ги решиме овие вистински проблеми веднаш

Елементи во домот - фатални за децата!

Автор: Редакција Рингераја | 12.9.2018
image

Чајарници, соголени жици и стаклени чаши се опасни за децата. Колку други работи знаете?

Двегодишно дете го спаси животот на својот брат

Автор: Редакција Рингераја | 4.1.2017
image

Моментот е фатен на камера поставена во нивната соба...

Не! Пази! Стоп! Не фаќај!

Автор: Редакција Рингераја | 22.10.2013
image

На родителите на деца меѓу 1 и 2 години им е многу напорно, бидејќи во тој период нивните деца почнуваат да ги ставаат прстињата во штекери, отв ораат фиоки, повлекуваат работи од масата... Како да ги заштитите децата од опасностите кои демнат?

Кои опасности демнат во Вашиот дом?

Автор: Редакција Рингераја | 22.8.2013
image

Во САД годишно умираат повеќе од 2,000 деца помали од 14 години заради повреди кои се случуваат во домот. Анализирајте ги сите слаби точки во Вашиот дом и осигурајте се навреме

Пет здрави летни кашички

Автор: Редакција Рингераја | 14.8.2013
image

Во прилог се пет рецепти за вкусни и хранливи летни кашички, кои можете сами да ги подготвувате за Вашето дете

Костим за капење за дете. Да или не?

Автор: Редакција Рингераја | 31.7.2013
image

За децата нема ништо поубаво од тоа да се капат голи. Ништо не ги стега и го немаат чувството на студенкање на телото. Зошто тогаш да ги мачиме со костим за капење?

Замина најтивкото бебе

Автор: www.dnevnik.com.mk | 24.7.2013
image

Не дочека да порасне и да игра со тропалките и плишаните мечиња, ниту дочека да ги обуе чевличките за првите чекори, за храбро да зачекори во животот, кој за него почна многу сурово - со отсечен јазик. Најден беше најтивкото бебе што сме го имале...

Почина бебето Најден

Автор: Редакција Рингераја | 23.7.2013
image

После долгомесечната битка за живот почина бебето Најден потврди директорката на Детска клиника Аспазија Софијанова

Како крлежите стигнуваат до децата?

Автор: Редакција Рингераја | 21.5.2013
image

Штом затопли – ете ги крлежите! Тие се потенцијални преносители на заразни болести, па не е лошо да научиме да се заштитиме од нив, но и да научиме како да постапиме правилно, кога ќе ги најдеме на кожата од детето

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?