|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Збогум на менопаузата?!

Автор: Редакција Рингераја | 25.4.2012
image

Жените ќе можат да станат мајки и на постари години, порачаа пред неколку дена американските и британските научници кои преку британскиот дневник Independent најавија револуција во човечката репродукција

image

Девојче од Кадиз (Шпанија) оздраве од карцином на мозокот по успешно лекување со матични клетки со сопствени матични клетки од папочна врвца.

Соопштение за јавност!

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 2.8.2011
image

Шестгодишно девојче кое боледува од церебрална парализа лекувано со сопствените матични клетки од крв од папочна врвца

image

Cryo Save Груп, водечката банка за матични клетки во Европа објавува уште едно постигнување во областа на терапија користејки ги матчните клетки од папочната врвца.

10 години Cryo Save

Автор: Cryo Save, Bi-MEK | 27.4.2011
image

Најголемата европска банка за матични клетки во Европа, Cryo Save на 10.01.2011 прослави 10 годишнина од замрзнувањето на првиот примерок на матични клетки од папочна врвца во своите лаборатории.

image

Матичните клетки од папочна врвца може да помогнат во лекување на луѓето, чиј вид е оштетен поради замаглување на рожницата, откриваат научници од САД.

image

Француските научници пронајдоа брз начин да создадат кожа од матични клетки, што би можело да ги спаси животите на огромен број жртви на изгореници, кои се подложни на инфекции и во моментов се принудени да чекаат со недели на трансплантат од кожа.

image

Трансплантација на матични клетки од папочна врвца уште пред раѓањето на детето, би требало да им помогне на децата со генетски предодредени болести на метаболизмот.

image

Човечко ткиво кое произведува инсулин, беше создадено од матични клетки од папочна врвца.

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Кое име е поубаво?
Antimona

Како да го крстам нероденото синче:

Миха (69%)

Михан (31%)


Број на сите гласови: 39

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!