|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Трите чуда со кои Бог ја благослови жената III дел

Автор: Анастазија Терзијева, Јога сојуз на Македонија | 6.11.2010
image

Јога за бремени жени

Трите чуда со кои Бог ја благослови жената- II дел

Автор: Анастазија Терзијева, Јога сојуз на Македонија | 23.10.2010
image

Јога за бремени жени

Трите чуда со кои Бог ја благослови жената

Автор: Анастазија Терзијева, Јога сојуз на Македонија | 16.10.2010
image

Јога за бремени жени

Релаксирана бременост

Автор: Анастазија Терзијева, Јога сојуз на Македонија | 11.7.2016
image

Бременоста во животот на една жена е исклучителен период и зависно од чувствителноста и нејзиниот карактер може да ја доживее како единствено и неповторливо искуство, жртвување и тест на издржливост, емоционален тобоган, спиритуално патување.

Јога вежби за опуштање на грбот

Автор: Анастазија Терзијева, Јога сојуз на Македонија | 4.5.2010
image

Следниве две јога-вежби за кратко време, поради самата поставеност на телото, ја штедат енергијата, ја опуштаат мускулатурата, и ви ги враќаат чувството на одмореност и исполнетост со нова сила и елан.

Мојата приказна

Автор: Анастазија Терзијева, Јога сојуз на Македонија | 4.5.2010
image

Анастазија Терзијева ја раскажува својата приказна за практикување на јогата во бременоста, за подарокот кој си го подарила себеси и на своето бебе...

Како јогата и помага на идната мајка?

Автор: Анастазија Терзијева, Јога сојуз на Македонија | 4.5.2010
image

Искуството на другите не е секогаш доволно да не заинтригира, но затоа можеме да се запрашаме што уште можеме да направиме за себе и за своето дете? Еден од одговорите е секако и јогата, зашто техниките се лесни, едноставни и делотворни и прилагодени на овој чувствителен период од животот на жената.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Кое?
Jana9

Кое превозно сретство го користите?

Автомобил (80%)

Автобус (10%)

Велосипед (10%)

Воз (0%)

Нешто друго (0%)


Број на сите гласови: 10

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!