|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Матичен педијатар во Промедика

Автор: Промедика | 8.7.2015
image

Почитувај го своето здравје, но пред се почитувај го здравјето на своето дете...

Култура ве наградува!

Автор: Редакција Рингераја | 24.6.2015
image

Книгоиздателство Култура ги наградува членовите на Рингераја.мк. Прочитајте детали во статијата

Летна вокална работилница на "Ѕвездички"

Автор: Редакција Рингераја | 8.6.2015
image

За сите идни ѕвездички!На 15 јуни во просториите на Ѕвездички започнува Летна вокална работилница. Како да се пријавите?

image

По Битола, Охрид, Гевгелија, Струмица, Кавадарци и Велес, време е за големата завршница на детскиот едукативен караван на мултимедијалниот проект “Весела училница со Маша и Медо”, во Скопје на 7ми јуни (недела) во МОБ

image

Во петок, 22 мај во 14 часот, ќе се изведе првиот македонски мјузикл за деца со наслов “Љубовта победува сe” на сцената на Театар Комедија

Деца од 34 земји заедно ќе кажат “Hello My World!”

Автор: Редакција Рингераја | 11.5.2015
image

Овие деца доаѓаат од 5 различни континенти и 34 различни земји кои пренесуваат различни култури и традиции, но сепак, овие деца имаат нешто заедничко: секое од нив изучува англиски јазик

BURЯA® во Скопје

Автор: Редакција Рингераја | 6.5.2015
image

Новата козметичка линија BURЯA® беше претставена на стручната јавност на 29.04.2015 година во хотелот Holiday inn во Скопје. Запрете го времето со BURЯA

Три Пепелашки на Pickbox

Автор: Натусана | 5.5.2015
image

Еден од омилените и уште ненадминати филмови на „Дизни“ е „Пепелашка“ од 1950 година, во кој студиото „Дизни“, иако било на работ на банкрот, вложило тогаш неверојатни три милиони долари

Маша и Медо ги освоија Битола и Охрид

Автор: ИК Култура | 21.4.2015
image

Викендот што измина стартуваше детскиот едукативен караван “Весела училница со Маша и Медо”. Премиерната изведба на мултимедијалниот проект,беше во Центарот за култура во Битола, во сабота на 18ти април, точно на пладне

Неверојатни породувања!

Автор: TLC Channel | 17.4.2015
image

Серијалот претставува различни и ризични предвремени породувања во кои присебноста на родителите и медицинскиот персонал на теренот се клучни за животот на новороденчето и мајката

СТРАНА 4 ОД 10


Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?