|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Здрава ужинка која малите ја обожуваат

Represent Communications, 31.8.2023
Здрава ужинка која малите ја обожуваат: ЈА ПРОБУВААТ, ЈА СМАЧКУВААТ И БАРААТ УШТЕ!

image
/11


По градот се шушка дека дечињата ја пробале новата Nutrino Junior ужинка која идеално се вклопила во нивниот распоред, па сега ја јадат пред училиште, за време на одмор, во парк, и не можат никако да и одолеат. Четири чудовишно вкусни комбинации на омилените овошја и неизбежните состојки од сечие детство доаѓаат во две големини на пауч пакување (100г и 180г) и совршени се за секојдневно уживање.

 

Тоа што на полиците во продавниците пристигнаа ужинки без додаден шеќер, со нови вкусни комбинации е одлична вест за сите родители кои бараат поздрави опции за нивните дечиња без конзерванси и адитиви. Конечно, можете да бидете безгрижни и сигурни дека сте пронашле поквалитетна и поздрава ужина која на вашето дете ќе ја обезбеди потребната

 

Што избираат мајките и татковците за своите деца, а што малечките сакаат да јадат и секогаш бараат - честопати нема опција за компромисно решение. Затоа Nutrino Junior ужинката е вистинскиот избор кој одговара на барањата и желбите на двете страни, родителите и децата.

ПРАКТИЧНО ПАКУВАЊЕ СЕКОГАШ ПРИ РАКА

Сите комбинации на овошно пире се спакувани во практични пауч пакувања кои ја зачувуваат свежината, мирисот и вкусот и лесно се вклопуваат во секој училишен ранец, торба, дури и во џеб. Создадете нова забавна рутина за вашите малечки со комбинирање на вкусовите на нивните омилени ужинки, кои можат да ги јадат во движење БРЗО, ПОБРЗО или ЗА ЧАС! Секоја комбинација е чудовишно уникатна, богата со минерали и витамини кои ќе ги полнат батериите на децата за сите активности кои ги очекуваат во текот на денот.

При рака кога ви треба дополнителна концентрација за учење, инспирација за игра, љубопитност за истражување на новото, сила пред тренинг, но и после, на голем и мал одмор, ужината Nutrino Junior е секогаш тука кога стомакот е празен.

nutrino

ЗАПОЗНАЈТЕ ЈА ЧУДОВИШНАТА ДРУЖИНА

Дружина од шест забавни и разиграни чудовишта ги инспирира малите и ги запознава со поздрави опции за ужина и повкусни оброци кои значително се разликуваат по состав од традиционалните задоволства. Заедно со нивните нови пријатели чудовишта, децата го истражуваат светот на вкусовите на Nutrino Junior со сите свои сетила и во забавна средина, каде што ја развиваат својата самодоверба и љубопитност. Чудовиштата Nutrino Junior се веќе препознаени, обожавани и поврзани со вкусни производи во практично и меко пауч пакување од страна на децата.

druzina

Њам-Њама, Ждера, Грицко и Лаплап, четири шармантни чудовишта, ви носат неодоливи вкусови на хранливи овошни комбинации со бисквити, чоколадо или житарки. Овошното дуо од јаболка и банана со чоколадо е вкусна ужинка со дополнителен бенефит – без глутен. Комбинацијата од јаболка, јагода, ванила и житарки, ќе ги воодушеви вашите малечки со неодоливиот вкус, а богата е со растителни влакна, како и витамин Ц. Миксот од јаболка, портокал, бисквити и чоколадо е комбинација во која маличките ќе уживаат со сите свои сетила. Сочната јаболка исто така се здружува и со бананата и бисквитите. Во овој пауч идеално се вклопуваат сите нутритивни потреби на вашето дете.

Покрај вкусните ужинки кои доаѓаат во иновативни пауч пакувања, портфолиото на Nutrino Junior нуди и опции за брз појадок пред напорниот ден на училиште, ужинка пред неизвесен натпревар на училишниот тим или лесна вечера. Вашите малечки ќе уживаат

во два одлични вкуса на сува каша од житарки донесени од добронамерните лакоми чудовишта Ле Џвак и Гризела, со какао и бисквити. Нивниот хранлив состав дава чувство на ситост за сите планирани активности. Едноставни се за припрема, а малите ги јадат за час.

Нашите здрави решенија во супер практични пакувања содржат се што е потребно во совршен сооднос на хранливи материи, а во исто време се и многу вкусни. Nutrino Junior ги исполнува критериумите на родителите кога станува збор за идеална ужина или оброк. Охрабрувачки е да се знае дека на вашето дете можете да му обезбедите поздрава опција и сосема безбедна ужинка која има намирници кои ги сакаат родителите, но и оние кои ги сакаат најмалите.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Супер оброк за супер почеток на денот
Една од утринските недоумици на секој родител е што да им послужи за појадок на своите деца, а да биде здраво и хранливо
4
Што да направите кога доенчето има запек и...
Запекот и коликите се дигестивни функционални тегоби кои се јавуваат кај 5–20% од доенчињата. Понекогаш се појавуваат и ...
4
Крв во пелената на бебето? Дали е тоа норм...
Секој нов ден со детето носи нови прашања и дилеми.Дали е нормално бебето да плаче многу, воопшто да не плаче, да има ст...
4
Дури 15.000 невакцинирани деца во Скопје
Епидемиолозите предупредуваат: можна е голема епидемија од мали сипаници
4
Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?