|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Се роди бебе со олимписки размери!

Редакција Рингераја, 29.5.2013
Вистинско чудо во Калифорнија! Се роди бебе тешко 6,2 килограми. Бебето дошло на свет со царски рез

image
/11


 

Детето се родило со тежина која за два пати ја надминува тежината на бебињата со нормални размери. Малечката, а голема Кејтлин Ернандез дошла на белиод свет во клиника во Калифорнија, со помош на царски рез.

Мајката на бебето-гигант, кога разбрала колку тежи нејзиното бебе се шокирала. Таа кажала дека бременоста и поминала потполно нормално, а стомакот не и бил многу голем. Затоа кога за прв пат ја зела ќерка си в раце, била пријатно изненадена и шокирана.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Стапчиња за уши? Никако!
Многу млади мајки се во недоумица како да се грижат за хигиената на своето дете, посебно за најосетливите и најнежни дел...
4
Запознајте ја мајката која дои туѓи деца
Иако доењето туѓи деца беше совршено вообичаена професија во минатото (доилките беа особено пожелни во аристократските и...
4
До која возраст децата треба да преспиваат?
Кога децата престануваат да спијат во текот на денот? Ако го поставите ова прашање на жена која има мало бебе, таа сигур...
4
Зошто моето бебе дише толку брзо?
Одличноооо, таа спие сега конечно можам да се одморам!Чекај, дали се уште дише? Па, да, градите и се креваат.Сег...
4
Анкета

Работа.
пеперутка16

Кога почнавте да работите по породувањето?