|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Првото бебе во Новата Година е машко

Редакција Рингераја, 1.1.2013
Прво па машко! Првото бебе во 2013 година е родено во 00.01 часот во Клиниката за Гинекологија и акушерство при Универзитетскиот клинички центар во Скопје. Родено е како осмо дете во семејството Смилевски
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Првото бебе годинава во Скопје е машко, тешко 4 килограми и 300 грама и долго 54 сантиметри. Родено е од мајката Јасмина Смилевска (1971 год.), на која ова и е осмо дете. Јасмина има шест машки и две женски деца.

Во вторник на пладне мајката и бебето ќе бидат посетени од градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски. На првороденото, градоначалникот Трајановски ќе му подари штедна книшка со 20.000 денари и други пригодни подароци.

 

РИНГЕРАЈА МУ ПОСАКУВА ЗДРАВЈЕ И ДОЛГ ЖИВОТ НА ПРВОРОДЕНОТО БЕБЕ!

Рецепти за први оброци на бебето
После 17-тата недела, односно после наполнети 4 месеци од животот, време е за воведување на нови намирници и дополнителн...
4
Календар на исхрана од 4-12 месеци
Воведувањето на цврста храна кај доенчињата може да биде забавно, весело и интересно, но е предмет на сомнежи и двоумење...
3
Кортикостероиди за дерматолошка примена
Кога ќе се спомне кортикостероид, кај родителите веднаш се појавува страв, недоумица и се поставуваат безброј прашања - ...
3
Телото по породувањето: Четири вистини и е...
Многу се зборува за промените што ги остава бременоста врз женското тело. Жените се првенствено заинтересирани за тоа ка...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Imencce
jasmina18031990

Koe e poubavo?

Angela (46%)

Marija (36%)

Hristina (18%)


Број на сите гласови: 119

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!