|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Храна за бебиња: Идеи за здрави и вкусни оброци

Represent Communications, 26.7.2023
Летото пристигна со сончеви денови и многу можности за забава за целото семејство! Уживајте во секој момент, во првите мали чекори на откривање на светот и не пропуштајте ниту една насмевка на вашето разиграно малечко
Клучни зборови:

image
/11


Во нашето Nutrino семејство, знаеме колку е важно да им обезбедиме на децата здрава храна во движење и да се погрижиме да имаат енергија за сите летни авантури! Со Nutrino не треба да се грижите дали навреме ќе му подготвите ужина или оброк на вашето бебе, кога ќе останете малку подолго на прошетка или патување на одмор или играње на плажа поради убавото време. Со цел малечките да растат со безбедна храна, без додаден шеќер, адитиви и конзерванси, Nutrino се труди на родителите да им нуди паметна храна секој ден.

Уживањето во летните авантури нека трае подолго со Nutrino!

Во текот на летото родителите и децата поминуваат повеќе време надвор и постојано се во движење. Искористете го секој момент и не дозволувајте да ви недостига ниту една насмевка на вашето разиграно малечко, како што ние во Nutrino не пропуштаме ниту едно добро овошје! Каде и да одите со вашите малечки, секогаш е време за оброк или ужина што малечките секогаш со нетрпение ја очекуваат.

Без разлика дали се работи за каша во теглички, овошни пиреа во практично пауч пакување или овошни сокови, производите на Nutrino се синоним за здрава и висококвалитетна храна за најмладите, токму поради строгата контрола на квалитетот. Родителот може да биде сигурен дека каков избор и да направи, неговото дете ќе биде безбедно.

Доколку сте во потрага по производи кои се направени по експертска рецептура, од докажани суровини и контролиран производствен процес до внимателно одбрани нутритивни комбинации на состојки и практично пакување кои го олеснуваат процесот на воведување не-млечна исхрана, производите за бебиња Nutrino се вистинското решение.

Ова лето, вашиот најдобар сојузник каде и да одите ќе бидат Nutrino паучевите - ужинка во практично пакување, идеална за носење.

Со цел вашите малечки да се освежат и да си ја вратат енергијата, Nutrino 100% овошните закуски во пауч пакување се совршен придружник ова лето, без разлика дали истражувате нови пејсажи, играте на плажа, игралиште или одите на прошетка. Она што го сакаат мајките и татковците кај производите на Nutrino, покрај квалитетот, е и пакувањето кое е практично за носење и конзумирање надвор од домот, без страв дека ќе се истури во торба или количка. Практичните пауч пакувања на Nutrino ви овозможуваат секогаш при рака да имате здрава и вкусна ужина и да не се грижите дали вашето дете ќе биде гладно.

nutrino

Било кога, и било каде, едноставно до ужинка - 100% природно и освежително овошје

Одморот со бебе не мора да биде стресен, каде и да одите, храната Nutrino за вашите малечки нема да зазема многу простор и ќе биде сигурен сојузник секогаш кога малите стомачиња се нервозни. 100% овошната закуска на Nutrino доаѓа во различни вкусни комбинации на овошје, но и во комбинација со бисквити, житарки или ориз, што им овозможува на родителите секогаш при рака да имаат нова вкусна комбинација збогатена со витамини и минерали што можат да им ја понудат на своите малечки кога се во движење.

Овошните пиреа во практични пауч пакувања совршено се вклопуваат во торбичка за плажа, па кога малечките ќе се изгладнат од играњето во песок и други водни авантури, можат да уживаат во егзотичен микс од јаболко, манго, папаја и банана, а можеби и со неодоливиот вкус на јаболко, праска, јагода и малина. Докажаната комбинација на овошје од јаболко, круша и праска е одличен извор на минерали и витамини, освежува и одлично го следи летното темпо на вашето бебе уште од првите залаци. Богати со сите потребни хранливи материи, овие овошни ужинки ќе бидат неопходно гориво за разигран ден исполнет со убави моменти. И токму така, некои работи се толку едноставни што обичните ситуации ги трансформираат во фантастични. Затоа, секогаш спакувајте го пирето од јаболко и банана со бисквити или хранлива мешавина од јаболка, круши и банани со житарки во вашата чанта. Првиот летен танц е создаден во соработка со нив, бидејќи кога стомачињата се полни благодарение на комбинацијата на овие состојки, енергијата и инспирацијата сигурно нема да се изгубат.

Бебињата го сакаат новото вкусно пире кое сочинува моќна тројка од сочни јаболка, сливи и ориз богати со витамини, диетални влакна и важни аминокиселини кои играат важна улога во нивниот развој, а кои можат сами да ги консумираат. Малите стомачиња не можат да одолеат на вкусната кобинација на пире од јаболко, круша и банана во комбинација со бисквити. Оваа комбинација обезбедува цел спектар на хранливи материи, а има и две нови овошни пиреа Nutrino Organic кои доаѓаат во комбинација од вкусови на јаболко, банана, малина и ориз, која е збогатена со влакна, но и во вкусна и сочна комбинација од јаболко, слива, јагода, боровинка и ориз. Оваа комбинација ја задоволува потребата за разновидни здрави овошја во исхраната на вашето дете и влијае на правилното функционирање на цревата.

За бебиња кои можат самостојно да консумираат ужинка во сите прилики

Дозволете му на вашето малечко самостојно да ги консумира Nutrino ужинките директно од пакувањето. На пат, кога рацете на мајките и татковците се зафатени, малечките можат самостојно да ги „мљацкаат“ своите ужинки без потреба од лажица или чинија. На овој начин уште од мали нозе истражува, развива самодоверба и фина моторика. И не грижете се, содржината не може да се истури. Дозволете им на вашите деца да истражуваат нови вкусови, да запознаат различни текстури и да уживаат во сите свои сетила во храната што можат да ја јадат самостојно.

nutrino3

Кашата во тегли е хранливата тајна на сите практични мајки.

Совршената комбинација на состојки ќе му обезбеди на вашето малечко избалансирана хранлива формула. Тегличките со овошје, месо и зеленчук се спакувани во фолија која го штити производот од светлина, прашина и отворање, додека обработката на самите тегли го спречува развојот на микроорганизми. Она што е особено важно е храната Nutrino да не содржи додадени шеќери, адитиви или конзерванси. Внимателно избалансирани состојки ќе ги обезбедат вашите малечки со сите потребни хранливи материи за здрав раст и развој. Можете да бидете сигурни дека вашите деца го јадат само најдоброто, а во исто време уживаат во секој залак.

100% здраво освежување за топлите летни денови

Nutrino 100% овошните сокови се брз и ефикасен начин да им понудите на вашите малечки здраво освежување. Свежото и природно исцедено овошје, без додаден шеќер, веднаш е подготвено за консумација - само спакувајте ја вкусната овошна комбинација Nutrino и понудете му ја на вашето бебе кога е време за освежување во движење. Можете да бидете сигурни дека го избирате само најдоброто за вашите деца, а во исто време тие уживаат во секоја голтка.

Пронајдете ја СУПЕР ЛЕТНАТА ПОНУДА на Nutrino на полиците!

Овошен сочен летен аларм за сите родители кои сакаат да ги воодушеват своите малечки со омилената овошна ужинка од Nutrino! Пронајдете ја на полиците одличната понуда на промо пакување од 10 паучеви со ист вкус по одлична цена! Изберете еден од двата вкуса:

- Овошно пире од јаболка, банани и бисквити

- Овошно пире од јаболко, банана и житарки

Секој залак нека биде авантура! Летната авантура може да започне!

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Каков треба да биде првиот разговор со пед...
Тргнувајќи уште за првиот прием кај педијатар, секоја мајка би сакала да знае каков лекар ќе има нејзиното дете
4
Природен избор за мирен сон на вашите малечки
Нема ништо поскапоцено од мирен сон за нашите најмaли, кој е основа за здрав раст и развој кај бебињата, обезбедувајќи и...
4
Екстремно интересни факти за бебињата
Бебињата се неверојатни суштества кои им носат голема радост на своите родители. Погледнете 11 интересни факти за новоро...
4
Бебиња на познатите во 2012 година
Многу познати личности можат да се пофалат со најубавите подароци кои ги добиле во годината која е зад нас – слатки, пре...
4
Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?