|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Ги изнајмува градите за доење – 20 Евра од час!

Редакција Рингераја, 7.8.2013
Француска медицинска сестра објавила оглас во кој нуди “услуги за доење”. Со други зборови, таа одлучила за 20 Евра од час да ги изнајми своите гради за доење на новороденчиња
Клучни зборови:

image
/11


 

 

Оваа 29-годишна мајка ги окарактеризирала своите услуги како здравствено погодни за новороденчиња и бара 20 Евра за сесија на доење од еден час.

Иако нејзината понуда звучи како добар виц, таа инсистира на тоа дека понудата е сериозна и бара такви да бидат и муштериите.

Огласот е поставен на сајт каде можат да се најдат секакви услуги, а го поставила корисничка корисничка под име cecilia232 која живее во предградието на Париз.

Огласот во оригинал гласи вака: “Јас сум млада мајка со добро здравје, школувана медицинска сестра од 29 години и ги нудам своите гради за доење на новороденчиња. Во еден ден можам да понудам десетина оброци.”

Младата мајка наплаќа 100 Евра за доење цел ден и 500 Евра неделно.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Направете моќен рецепт кој ќе ве штити од ...
Грипот полека но сигурно започнува да ги посетува нашите домови. Рецептот кој денес ви го нудиме нема да има многу добар...
4
Нежно лекување и хигиена на носот
Благодарение на солите кои се содржат во Нисита, во носот се создава и одржува влажна средина што доведува до брза реген...
3
Како да и помогнете на мама кога бебето пл...
Дали навистина знаете каква е ВИСТИНСКАТА поддршка на мајката кога нејзиното бебе плаче и има проблеми да го утеши? Пров...
3
Готвач за бебе
Кашички од зеленчук од 6 – 8 месеци
3
Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?