|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Целодневната програма исполнета со многу натпревари, тимски игри, предизвици, магионичари, караоке, диско за деца и креативни работилници создаде весела атмосфера во просториите на трговскиот центар во која уживаат семејствата со своите најмили

image

Од утре во Skopje City Mall започнува Саемот за деца и родители и ќе трае с? до недела

image

Колку често ви се случува лепчето да ви падне на намачканата страна, или да се успиете кога имате важен состанок? Вакви малерозни ситуации се случуваат кога имате деца!

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Децата - мали манипулатори?

Автор: Редакција Рингераја | 16.12.2016
image

Децата се претвораат во мали манипулатори, во моментот во кој ќе откријат дека нивните родители им попуштаат. Ова води до промена на улогите во семејството, што од своја страна е погубно за воспитувањето на детето

image

Мајките и татковците често имаат различни гледишта кога станува збор за одредени прашања во поглед на родителството

ОДНОСИ ВО СЕМЕЈСТВОТО

Ривалство помеѓу вашите деца

Автор: Редакција Рингераја | 25.7.2016
image

Родителите на две или повеќе деца ќе излажат ако тврдат дека никогаш не забележале ривалство кај своите најмили

image

Следејќи ја логиката на корпулентниот татко на базенот, спасувачот не може да спасува, учителот не може да учи, тренерот не може да тренира, а подоцна во животот ниту директорот да му директорува на таквото дете...гледате каде води сето ова, нели?

РАЗВОЈ НА ДЕТЕТО

Моите деца не ме слушаат!

Автор: Susan Stiffelman, семеен терапевт | 13.5.2016
image

Не е важно колку пати ќе им кажам на децата да направат нешто, освен ако не направам нешто драматично, како гласно викање или исклучување на компјутерот од струја, тие не слушаат. Помогнете ми!

CELEBRITIES

Се породи Ким Кардашијан

Автор: Редакција Рингераја | 5.12.2015
image

Ким Кардашијан и Кание Вест станаа родители по втор пат. Овој пат на син!

image

Родителство е шамар на ладната сурова реалност! Секој ден носи ново ниво на чистење, готвење, грижа за децата, предизвици на работа кои мора да бидат средени без разлика колку многу сакаме само да си легнеме пред телевизорот со пиво во рака!

СТРАНА 1 ОД 6


Анкета

Bebe saem
Adrijana

Vo kolku casot da se sretneme na bebe saemot? :-)

11 (27%)

11.30 (14%)

12 (23%)

12.30 (36%)


Број на сите гласови: 22

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!