|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Менингитис е болест поврзана со воспаление на заштитните мембрани кои го покриваат мозокот и 'рбетниот мозок. Етиологијата на оваа болест може да варира, но симптомите на различни типови се генерално слични

image

При повраќање организмот губи брзо многу течности и минерали. При обилно и постојано повраќање се стигнува брзо до дехидрација

image

Овој вирус е одговорен за 30% од инфекциите на гастроинтестиналниот систем кај бебињата и малите деца. Не постои лек кој ќе го совлада овој вирус, но денес веќе постои вакцина против најтешките облици на болеста

БОЛЕСТИ И СИМПТОМИ

Болести кои Ве демнат на летување

Автор: Редакција Рингераја | 10.7.2012
image

Додека сме на годишен одмор често се случува да закачиме некој цревен вирус или настинка и често сме лесен плен на комарци и останати мали напасти

БОЛЕСТИ И СИМПТОМИ

Мирис на ацетон од детската уста

Автор: Редакција Рингераја | 17.5.2012
image

Се работи за доста чест проблем на малите деца, а причините можат да бидат различни. Со тек на растењето симптомите се намалуваат за потполно да исчезнат по 12. година од животот

ПРВИ ЗНАЦИ

Мачнини

Автор: Youtube | 6.5.2010
image

Како да ги намалите мачнините во бременоста? (англиско видео)

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

/
Jana9

Dali koristite stedlivi svetilki?

Da (100%)

Ne (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!