|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Еве неколоку стратегии за „преживување“ на патот, идеи за забава и практични совети кои ќе ви помогнат да си поминете полесно:

image

Италијанскиот парламент го разгледува предлог-законот според кој компаниите би морале да им одобрат три дена платен одмор на своите вработени жени, за време на нивниот менструален циклус

image

Една народна мудрост гласи: Ако жената почнала да држи диета и да прави склекови, за два дена оди на море

СПИЕЊЕ И УСПИВАЊЕ

Како најлесно да го заспиете бебето?

Автор: Редакција Рингераја | 12.1.2016
image

Голем проблем за многу млади родители е успивањето на детето. Ви нудиме неколку совети како да го смирите и лесно успиете бебето

АКТУЕЛНО

Не правете го ова кога патувате во...

Автор: Редакција Рингераја | 6.8.2015
image

Еден занемарлив гест може да ви го уништи патувањето. Погледнете што е подобро да не правите кога патувате во странство

СЕ ЗА МАМИЧКА

Помош! Уморна сум и ми се спие!

Автор: Редакција Рингераја | 18.9.2014
image

Заради станувањето ноќе да го нахраните бебето и задоволувањето на неговите потреби во текот на денот, често сте ненаспиени. сепак постои начин да го надминете тоа...

ФОТОГРАФИИ

Како изгледа летување со деца и без деца?

Автор: Редакција Рингераја | 17.7.2014
image

Nick mom секогаш креативни и забавни со своте илустрации. Погледнете како ќе си поминете на летување со деца и без деца

image

Родителите ја користат саботата за перење и чистење, а неделата за дружење со децата, семејството и пријателите. Време за одмор имаат дури попладне

СООБРАЌАЈНИ ПРОПИСИ

Патувај паметно во Хрватска!

Автор: АМСМ - Авто Мото Сојуз на Македонија | 1.8.2013
image

Ова лето одлучивте да ја посетите земјата на рајските острови, магичната Хрватска? Можеби се двоумите дали со деца е паметно да тргнете на малку подолг пат, но благодарение на АМСМ советите нема ни да почувствувате кога сте пристигнале

image

Кога го роди својот син Милан во јануари, колумбиската пејачка Шакира сподели дека се плаши дека никогаш повеќе нема да биде секси. Но ете, само по шест месеци од породувањето, таа изгледа перфектно. Погледнете ги фотографиите

СТРАНА 1 ОД 3


Анкета

Dali?
Jana9

Dali ste popustliv roditel?

Da (50%)

Ne (50%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!