|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Како да се заштитите од анемија?

image

За раст и правилен развој на малото дете, нужна е здрава и урамнотежена исхрана. Но дали некогаш сте ја доведувале во врска храната која ја јаде вашето дете со неговата интелегенција?

image

Недостатокот на железо во организмот го ослабува имуниот систем и може да доведе до главоболка, вртоглавица, несвестица, тахикардија, замор, кршливост на ноктите и косата како и намалена концентрација

СЕМЕЈНО ЗДРАВЈЕ

Спирулина

Автор: www.doktori.mk | 18.3.2014
image

Мали количества на екстрактот од спирулина ја намалуваат вирусната репликација, додека големи концентрации целосно ја запираат неговата репродукција

ИСХРАНА

Haemovit LiquidGold

Автор: HealthAid Demax nova | 1.9.2011
image

Стрес, замор и недостаток на енергија? Haemovit LiquidGoldTM е уникатна формула која обезбедува оптимални количини на витамин Б, железо, цинк и билни екстракти, вклучувајќи женшен, боровинка и аstragalus.

ВО ДОБРА ФОРМА

Железото во исхраната

Автор: Др. Лилјана Ацева Андонова | 4.6.2010
image

Во која храна го има железото и кои се дневни препорачани дози?

ИСХРАНА

Важни витамини во бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Иако добро се храните, оптимално количество на одредени хранливи состојки, пред се фолна киселина, калциум и железо не е можно да се прими само преку храната.

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Leonid
miss

Dali vi se dopaga imeto Leonid?

Da (40%)

Ne (60%)


Број на сите гласови: 75

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!