|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

ПОРОДУВАЊЕ

Бебе кое преживеа спонтан абортус

Автор: Редакција Рингераја | 4.4.2016
image

Не можам да престанам да ја прегрнувам, никогаш нема да ја напуштам. Секој пат кога глрдам во нејзините очи си велам дека е родена со среќа, бидејќи јас, сопствената нејзина мајка, сакав да ја нема! ", вели Шенон Скинер

ЗАНИМЛИВОСТИ

Мајката избрала абортус – бебето живот!

Автор: Редакција Рингераја | 8.5.2015
image

Кога дознала дека е бремена по втор пат, младата жена се шокирала. Сите нејзини препорачале да направи абортус и таа се согласила. Избрала медикаментозен абортус...но се случило чудо!

image

Оваа жена ги замолчи протестантите пред клиниката за абортус во Лондон! Задолжително погледнете

image

...Но тогаш слушнав чукање на срце. Мислев дека не е возможно! После се низ што поминавме, не сакав да се надевам. Тогаш дојде уште еден постар доктор и рече: “Ова е невозможно, имаме срцева акција.” Тоа беше најубавото чувство во животот!

ПОСВОЈУВАЊЕ

Видео: Девојчето кое преживеа абортус

Автор: Редакција Рингераја | 5.9.2013
image

Неодамна, неверојатна случка се случила во Украина: плодот преживеал по извршениот абортус. Девојчето преживеало клиничка смрт и две години поминало на инфективно одделение, вегетирајќи. Тогаш ја нашле благочестиви луѓе, кои ја посвоиле

image

Овој закон не е во согласност со ниту еден од меѓународните или Европските стандарди во однос на прекин на бременоста, репродуктивните права или основните слободи, се вели во Декларацијата

image

Писмо потпишано од 91 организација од целиот свет изразија поддршка на иницијативата на македонските организации кои што тврдат дека законот за прекинување на бременоста е штетен и го ограничува правото на жената.

image

Фотографии од протестот против безумниот предлог закон за абортус, кој се одржа вчера, 06. 06. 2013 пред Собранието на РМ

image

До Редакцијата на Рингераја стигна допис од неколку женски организации кои излегоа со образложение за штетните последици на овој предлог закон

image

Не за Предлог-законот за прекин на бременоста! Вака гласи мотото на протестот кој граѓанските организации го најавуваат за денеска (среда) во 11 часот пред Собранието на Р. Македонија

СТРАНА 1 ОД 2


Анкета

Dali?
Jana9

Dali novive makedonski narodni prikazni vi se interesni?

Da (0%)

Ne (33%)

Ponekogas (67%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!