|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

image

Леле! На вагата можете да видите колку брзо ова бебе расте во вашиот стомак. Да ја разгледаме оваа често контроверзна тема за брзо зголемување на телесната тежина за време на бременоста

Нозете ви отекуваат во бременоста?!

Автор: Редакција Рингераја | 20.5.2020
image

Што не треба да јадете?

Труднички желби

Автор: Редакција Рингераја | 26.6.2019
image

Жените во бременоста почесто ќе бидат тие кои ќе кажуваат што ќе се јаде и каде ќе се оди на вечера, од што не треба да се срамат, бидејќи мора да имаат и некои привилегии покрај сите оние акни, болки, зголемена телесна тежина, зголемени гради

Колку може да се здебелите во бременоста?

Автор: Редакција Рингераја | 31.7.2020
image

Порано важеше едно правило: од 9 до 12 килограми. Но тие времиња поминаа. Денес постојат нови правила: ако пред бременоста жената е слаба, таа смее да се здебели повеќе од онаа која на почетокот била полна. Но дозволено е од 7 до 18 килограми

Спречете ја појавата на стрии во бременоста

Автор: Редакција Рингераја | 22.9.2022
image

Дознајте на што мора да внимавате за да не добиете стрии

image

Колку е препорачливо да се здебелите во бременоста и зошто килограмите така нагло се зголемуваат?

Малку за дебелеењето …

Автор: Редакција Рингераја | 4.5.2010
image

Пред да останете бремени, можеби само сте ги броеле калориите, но сега мора добро да внимавате што јадете.

Диета во бременоста

Автор: Youtube | 6.5.2010
image

Дали диетата е опасна за трудницата и бебето? (англиско видео)

СТРАНА 1 ОД 1


Анкета

Фудбал.
пеперутка16

Кој ќе го освои ЕУРО 2024?